3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? Ek göstergede son durum ne?

3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? Ek göstergede son durum ne?

Ek göstergenin yasalaşacağı tarih iyileştirme kapsamına giren kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ek göstergenin yasalaşmasıyla birlikte binlerce memurun maaşında iyileştirme görülecek. Peki, ek gösterge ne zaman yasalaşacak ve süreçte son durum ne?

3600 ek gösterge ile ilgili son açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmıştı. İyileştirme kapsamına giren kişilerse Bakan Soylu’nun yaptığı önemli açıklama sonrasında süreçteki son durumu araştırmaya başladı. İşte ek gösterge meselesindeki son durum…


Bakan Soylu’nun yaptığı açıklama şöyle; 3600 ek göstergeyle ilgili hükumetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür ve biz bunu gerçekleştireceğiz. İhtiyaç da var. Bunu da söyleyeyim. Çünkü çalışma maaşlarıyla emekli maaşları arasında fark var. Bu fark yönetilebilir bir fark değildir. Bunu biliyoruz ve sağlayacağız. Bunun oluşturduğu sıkıntılar da söz konusu. Farkındayız ve biliyoruz. Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz.


AK PARTİ'DEN "EK GÖSTERGE" AÇIKLAMASI


AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


AK Parti olarak vatandaşların ihtiyaçlarını ve beklentilerini bildiklerini aktaran Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge çalışmalarının da en kısa sürede yasal olarak hayata geçeceğini dile getirdi.


EK GÖSTERGE NE ZAMAN YASALAŞACAK?


Teklifin ne zaman tamamlanacağı ve Meclis’te ne zaman görüşüleceği ile ilgili henüz net bir tarih verilmedi. Ancak yeni askerlik sistemi çalışmaları tamamlandı yargı reformu ile ilgili çalışmalarda ise sona gelindi. Dolayısıyla ek göstergenin yeniden gündeme gelmesi ve çalışmalara hız kazandırılması bekleniyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS