3600 ek göstergede son durum ne? Ek gösterge ne zaman yasalaşacak?

3600 ek göstergede son durum ne? Ek gösterge ne zaman yasalaşacak? © Shutterstock

3600 ek gösterge ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Ek göstergenin yasalaşmasını bekleyen kişilere sevindiren haber İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. İşte Bakan Soylu’nun açıklaması ve 3600 ek göstergede son durum…

Ek göstergenin yasalaşmasının ardından binlerce memurun maaşında iyileşme olacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 3600 ek gösterge beklentisine ilişkin, 'Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız.'  İfadelerini kullandı.


BAKAN SOYLU’DAN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 3600 ek gösterge beklentisine ilişkin, "Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz." dedi.


Bakan Soylu, özel bir kanalda katıldığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. İçişleri Bakanı Soylu, 3600 ek gösterge beklentisiyle ilgili şunları söyledi:


"3600 ek göstergeyle ilgili hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür ve biz bunu gerçekleştireceğiz. İhtiyaç da var. Bunu da söyleyeyim. Çünkü çalışma maaşlarıyla emekli maaşları arasında fark var. Bu fark yönetilebilir bir fark değildir. Bunu biliyoruz ve sağlayacağız. Bunun oluşturduğu sıkıntılar da söz konusu. Farkındayız ve biliyoruz. Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz."


AK PARTİ'DEN "EK GÖSTERGE" DEĞERLENDİRMESİ


AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge hakkında önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti olarak vatandaşların ihtiyaçlarını ve beklentilerini bildiklerini aktaran Jülide Sarıeroğlu, 3600 ek gösterge çalışmalarının da en kısa sürede yasal olarak hayata geçeceğini dile getirdi.


3600 ek göstergenin yasalaşacağı net tarih henüz bilinmezken, yeni askerlik sistemi, ceza infaz düzenlemesi ve diğer konuların işlemlerinin tamamlanmasının ardından ek gösterge meselesine dönüş yapılması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS