hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  500 dolar kaç TL? Temmuz'da asgari ücrete ne kadar zam olacak? Asgari Ücret 2023 ne kadar oldu?

  500 dolar kaç TL Temmuzda asgari ücrete ne kadar zam olacak Asgari Ücret 2023 ne kadar oldu
  expand

  Son dakika bilgisine göre; Bakan Bilgin, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada, "Ocakta memnun oldukları gibi temmuzda da memnun olacaklar." ifadelerini kullandı. İşte Temmuz'da asgari ücrete ne kadar zam olacak? sorusuna dair tahminler...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, CNN TÜRK'te gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Bilgin, milyonların merakla beklediği asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada, "Ocakta memnun oldukları gibi temmuzda da memnun olacaklar." ifadelerini kullandı.
   
  Asgari ücret ne kadar olacak?

  Öğrencilik yıllarımda bir fabrika duvarına asgari ücret vergi dışı bırakılsın yazmıştık. Ecevit ilk toplu sözleşme uygulayan bakandır. Hükümet programına koydu uygulayamadı. Bu bize nasip oldu. Tüm ücretlerden asgari ücret düzeyinde ücreti vergi dışı bıraktık. CHP gibi parti bundan nasıl habersiz olur. Tarihsel bir adım olarak görüyorum. 8 bin 500 beklentilerin üzerinde bir artıştı. Dolar bazında baktığımızda ilk defa AK Parti döneminde en üst düzeye çıktı. Ben görevim gereği bunları sayın cumhurbaşkanımıza götürdüğümde anlattığımda kabul etti. Asgari ücret 500 doların altında olmamalı. Bizim memurlarımız bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti sosyal bir devlettir. Ocakta memnun oldukları gibi temmuzda memnun olacaklar. Temmuzda asgari ücreti de ele alacağız. Yeni bir asgari ücret belirleyeceğimizi ifade etmek isterim.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Temmuz'da asgari ücretin 500 dolara denk bir ücrete gelmesi planlanıyor. 

  500 dolar şu sıralar 9772,30 TL'den işlem görüyor. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow