65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman, saat kaçta?

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman, saat kaçta?

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman, saat kaçta?

Koronavirüs normalleşme süreci aşamalarından biri de 65 yaş üstü sokağa çıkma izni oldu. Salgının başladığı günden bu yana risk grubu içerisinde olmaları nedeniyle kısıtlamada olan 65 yaş üstü kişiler belirli gün ve saatlerde dışarı çıkabilecek. Peki, genelgede yer alan bilgilere göre 65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman ve saat kaçta olacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

65 yaş üstü kişiler uzun süre sonra sokağa çıkacaklar. Normalleşme süreci aşamalarından biri olacak durum öncesi doktorlar sokağa çıkacaklara uyarılarda bulundu. İşte o uyarılar ve 65 yaş üzerinin sokağa çıkacağı saatler…

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ SAATLERİ

Genelgede yer alan bilgilere göre 65 yaş üzeri kişiler 10 Mayıs 2020 Pazar günü saat 11:00-15:00 arasında sokağa çıkabilecekler.

UZMANLARDAN UYARI

4 saat süreyle dışarı çıkabilmelerine imkân tanınan 65 yaş üzeri vatandaşlar için uyarılarda bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mücahit Gür, vatandaşların güneşlenme ihtiyaçlarını gidermeleri gerektiğini söyledi. 

Uzun bir süredir evde olan 65 yaş üstü vatandaşlara belirli saatlerde dışarı çıkmaları için uygun zaman dilimleri belirlendi. Tedbirlerin ardından ilk defa yarın dışarı çıkacak vatandaşlara uzmanlardan uyarı geldi. Emsey Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Mücahit Gür, “Riskli grubun dışarı çıktığı zaman maske takma, el hijyenine dikkat etme, sosyal mesafe dediğimiz 1,5 metrelik mesafeyi koruma gibi kurallara uyması gerekiyor. İnsanlar hastalık bitti düşüncesiyle bir boşluğa düşüp koruyucu önlemlerden uzaklaşmamalı. En ufak bir ihmalin tekrardan hastalığın şiddetini artıracağını unutmamalıyız. 2 aylık süreç içerisinde ülke ve millet olarak büyük bir mücadele verdik. Hastalık belli bir oranda azalma sağladı. Bu süreci devam ettirmek de önemli” dedi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber