8,5 aylık hamile kadına trafikte silah çeken sürücüye tahliye

8,5 aylık hamile kadına trafikte silah çeken sürücüye tahliye

8,5 aylık hamile kadına trafikte silah çeken sürücüye tahliye

Küçükçekmece’de 16 Eylül tarihinde çakarlı ve hakim-savcılara ait sticker’lı aracıyla makas yaparken trafikte sıkıştırdığı başka bir araçta bulunan 8,5 aylık hamile kadına silah çektiği iddia edilen Metin Gülen, 2 gün kaçtıktan sonra avukatı ile birlikte gelerek teslim olmak istediğini belirttiği polis merkezinde gözaltına alınıp çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Gülen 3 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olay, 16 Eylül günü akşam saatlerinde Küçükçekmece Basın Express yolunda meydana geldi.

İddialara göre sürücü Metin Gülen, üzerinde çakar tertibatı bulunan 34 MHM 16 plakalı Range Rover marka cipiyle trafikte makas atarak ilerledi. Cip trafikte tehlikeli hareketlerle yoluna devam ettiği esnada Halkalı Kavşağı’nda, içerisinde doğuma sadece günleri kalan N.G. isimli hamile bir kadının bulunduğu aracı sıkıştırdı. Aracında çakar sistemi bulunan ve siren çalarak ilerlemeye çalışan Metin Gülen, cipini aracın önüne kırarak belinde bulunduğu silahı çekerek tehditler savurdu. Silahını aracın camından içeri soktuğu iddia edilen Gülen'in, savurduğu tehditler sonrası hamile kadının fenalık geçirdiğini görerek aracına döndü. Gülen olay sonrası araca binerek kayıplara karıştı.

MAHKEMEDEN TAHLİYE

Metin Gülen'in saldırı sonrası kaçtığı Tekirdağ’da araçtaki polis çakar siren sistemini söktüğü fakat hakim savcı sticker’ının durduğu görüldü.

Çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Metin Gülen, Küçükçekmece Adliyesi’ne yaptığı itiraz sonucu tahliye edildi.

Olay sonrası hastaneye kaldırılan 8,5 aylık hamile N.G.'nin ise erken doğum yaptığı öğrenildi.

Daha önce de benzer bir olay yaşanmış, 7 aylık hamile Ayfer Bahçıvan ve eşinin bulunduğu araca saldırmakla yargılanan baklavacı Hasan ve Hüseyin Sel kardeşler, ilk yargılamada 5 yıl ceza almıştı.