Son Dakika

Abdurrahim Boynukalın Bakan yardımcısı oldu

A A

18.12.2015 - 10:41 Son Güncelleme:

Kabinede 5 bakanlığa yeni bakan yardımcıları atandı. Atananlar arasında seçim hükümetinde bakan olarak görev alan bazı isimler ile Hürriyet gazetesine saldıran grubun içinde yer alan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın da var.

Abdurrahim Boynukalın Bakan yardımcısı oldu

Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gençlik ve Spor, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları'na ait atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı'na Hasan Ali Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılığı'na Ali Rıza Alaboyun, İçişleri Bakan Yardımcılığı'na Sebahattin Öztürk, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı'na da Orhan Erdem atandı.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcılığı'na ise, Hürriyet gazetesine saldıran grubun başında yer alan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdurrahim Boynukalın atandı. O dönemde milletvekili olan Boynukalın, saldırıdan sonra yapılan ilk seçimde aday listesine girememişti.

Seçim hükümetinde İçişleri Bakanı olarak görev yapan Merkez Valisi Selami Altınok da, İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı'na getirildi.