Abdurrahman Dilipak'tan ilginç öneri: Hint keneviri yasal olmalı

Abdurrahman Dilipak'tan ilginç öneri: Hint keneviri yasal olmalı

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün yayımlanan yazısında hint kenevirinin yasal olması gerektiğini savundu. Esrarın biyolojik bağımlılıktan çok psikolojik bağımlılığı olduğunu savunan Dilipak, köşesinde hint kenevirinin yararlarını da sıraladı.

Galatasaray'ın yeni başkanı seçildi


Akit gazetesi köşe yazarı Abdurrahman Dilipak bugün yayınlanan 'Hint keneviri, ya da yeşil hazine' başlıklı yazısında hint kenevirinin yasal olması gerektiğini savunarak "TBMM’deki, iktidardaki kardeşlerimiz, narkotikçi kardeşlerimizin bu konuyu bu çerçevede yeniden düşünmesi gerekir" dedi.


Dilipak'ın sosyal medyada çok konuşulan yazısında esrarın biyolojik bağımlılığından çok psikolojik bağımlılığı olduğunu belirtti. İşte Dilipak'ın köşe yazısından bir bölüm:


Nusret'ten beğeni rekoru kıran paylaşımlar


'Bağımlılıktan kurtulması kolay'


"...Bu arada; esrarın biyolojik bağımlılıktan daha çok psikolojik bir bağımlılık yaptığını, bağımlılıktan kurtulmak konusunda, diğer eroin ve sentetik uyuşturuculara göre daha kolay olduğunu da hatırlatalım. Esrar kullanıcılarının çevresine karşı kriminal riski daha düşük olup, bütün zararı, daha çok kendisinedir.


Peki, bu Hint keneviri nedir? Bakın Hint keneviri, şeker hastalığının tedavisi için ilaçtır aynı zamanda. Göz tansiyonu, artrit, romatizma, kalp, epilepsi, astım, mide, uyku bozukluğu, psikolojik rahatsızlıklar, omurga rahatsızlıkları, şeker, kanser gibi 250 kadar hastalıkta Hint kenevirinin etken maddesi THC kullanılıyor. Kemoterapinin yan etkilerinden kurtulmak için de kenevir bir imkân sunuyor.


Bu maddenin yasak olmasının arkasında ilaç firmalarından oluşan bir yasak lobisi olduğunu belirten Dilipak, "TBMM'deki, İKTİDAR'daki kardeşlerimiz, NARKOTİK'çi kardeşlerimizin bu konuyu bu çerçevede yeniden düşünmesi gerekir"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS