AÇIKLANDI! 2021 KPSS sonuçları sorgulama ÖSYM sonuç sayfasında erişime açıldı!

AÇIKLANDI! 2021 KPSS sonuçları sorgulama ÖSYM sonuç sayfasında erişime açıldı!

2021 KPSS sonuçları ÖSYM sonuç sorgulama sayfası üzerinden ilan edildi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi sınav takviminde sonuçların hangi tarihte açıklanacağını belirtmişti. Peki, KPSS sonuçları sorgulama ÖSYM sonuç sayfasından nasıl öğrenilir?

KPSS sonuç tarihi için geri sayım sürerken sınava katılan adaylar ÖSYM’den gelecek sonuç açıklaması ile sorgulama işlemlerine başladı. Kurum sınav takvimi üzerinden sonuçlara ilişkin detayları aktarmıştı. İşte adayların bilmesi gerekenler…

ÖSYM 2021 KPSS SONUÇLARI SORGULAMA BAŞLADI!

Genel Kültür – Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, ÖABT ve Alan Bilgisi sınav sonuçları 16 Eylül 2021 tarihinde erişime açılacak. Adaylar sonuçları ÖSYM’nin sonuç sorgulama sayfası olan “sonuc.osym.gov.tr” adresinden sisteme giriş yaparak görüntüleyebilecekler.

Sonuçların açıklanmasıyla birlikte de itiraz süreci başlayacak. Sonuçların hatalı olduğunu düşünen adaylar ÖSYM’nin belirttiği şekilde itirazlarını gerçekleştirebilecekler.

ÖSYM SONUÇ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ...

Daha sonra da adayların mülakat süreci başlayacak yani sözlü sınavlar yapılacak. Sözlü sınavların da tamamlanmasının ardından adayların tercih işlemlerinde kullanabilecekleri net sıralamaları şekillenmiş olacak.

ÖSYM'den yapılan açıklamada  "01 Ağustos 2021 tarihinde uygulanan 2021-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) ile 07-08 Ağustos 2021 tarihlerinde gerçekleşen 2021-KPSS (Alan Bilgisi) ve 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanan 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup, 15 Ağustos 2021 tarihinde uygulanan 2021-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Kimya/Kimya Teknolojisi Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 13 numaralı sorunun “C” olarak girilmiş doğru cevabın “A” olarak düzeltilmesine karar verilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 16 Eylül 2021 tarihinde saat 09.15’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler." denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS