hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan 'Hero tişörtü' açıklaması

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağdan Hero tişörtü açıklaması
  expand

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbeci sanıkların Hero yazılı tişört giymesiyle ilgili, "Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adalet Bakanı Bozdağ, katıldığı bir televizyon programının canlı yayında Muğla’da darbeci sanıkların Hero yazılı tişört giymesini değerlendirdi.

  Konuyla ilgili olarak Adalet Bakanlığı’nın soruşturma başlattığını belirten Bozdağ, şunları kaydetti: "Tişört olayı ile ilgili biz hemen tahkikat başlattık. Hemen kontrolör görevlendirdik. Cezaevi müdürü başta olmak üzere oradaki görevlilerin hepsiyle ilgili bir tahkikat başladı. Henüz sonucu bize gelmedi ama bizzat dün gitti arkadaşlar.

  Hero'ya 'dar ağacı' göndermesi

  Cezaevi yönetiminden verilen bir şey yok. Aileler getiriyor cezaevi yönetimi ona veriyor veya onun almak istediği bir şey varsa oradan alıyor. Cezaevi yönetiminin böyle bir şey vermesi söz konusu değil. Ama burada çok bilinçli bir tercih olduğunu biz düşünüyoruz. Fakat işin arka planı nedir o soruşturma sonucunda ortaya çıkacaktır ve biz ona göre ihmali, kusuru olan kimse onlarla ilgili de ayrıca bir müeyyide uygulayacağız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cezaevlerinde bundan sonraki süreçte resim, işaret yazı yazan mesaj içerikli olan hiçbir şeyi mahkemelere giderken giymesine artık izin verilmeyecektir. Ona da bir kural getirildi."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow