hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler? Adalet Bakanlığı personel alımı kontenjan dağılımı!

  Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler Adalet Bakanlığı personel alımı kontenjan dağılımı
  expand

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere 18 bin 305 personel alınacağını açıkladı. Personel Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev alacak personel adayları başvuru detaylarını sorguluyor. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman, şartları neler? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Adalet Bakanlığı 18 bin 305 personel alımıyla ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Bekir Bozdağ'ın açıkladığı alıma dair detayların paylaşılması bekleniyor. Bozdağ, alımda mesleklere göre dağılım ve müracaat tarihlerinin açıklanacağını duyurdu.

  ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI 2023 NE ZAMAN?

  Adalet Bakanlığı'nın yeni personel alımı yapacağını ifade eden Bozdağ, "Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz. Yakında bunların mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartları Bakanlığımız tarafından ilan edilecektir." bilgisini paylaştı.

  ADALET BAKANLIÜI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELER?

  Alım yapılacak kadrolara ilişkin kılavuz henüz yayınlanmadı. Ancak geçtiğimiz yıl genel başvuru şartları şu şekildeydi;

  -Türk Vatandaşı olmak,

   -Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
   
  -Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  -Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

  -Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow