Adana'daki kayıp kadının katili TIR şoförü çıktı: Cesedini Gebze'de tarlaya gömmüş

Adana'daki kayıp kadının katili TIR şoförü çıktı: Cesedini Gebze'de tarlaya gömmüş

Adana'daki kayıp kadının katili TIR şoförü çıktı: Cesedini Gebze'de tarlaya gömmüş

Adana'da temmuz ayından bu yana kayıp olan 38 yaşındaki Neslihan Apa'nın bir dinlenme tesisinde bindiği TIR'ın sürücüsü tarafından öldürülerek cesedinin de Gebze'deki bir tarlaya gömüldüğü ortaya çıktı. Cinayetin zanlısı 42 yaşındaki TIR şoförü Doğan Y. tutuklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Alınan bilgiye göre, İlker Apa (38), bir gün önce işe giden ve geri dönmeyen eşi Neslihan Apa'nın (38) hayatından endişe duyduğunu belirterek, 5 Temmuz'da polise başvurdu. Bunun üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Neslihan Apa'nın Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolundaki dinlenme tesisinde 41 YR 192 plakalı TIR'a bindiğini tespit etti.

Oteldeki cinayette tehdit ortaya çıktı!

Polis, TIR'ın bağlı bulunduğu şirketle irtibata geçerek, araç sürücüsünün Doğan Y. (42) olduğunu belirledi. Şirketle irtibatını sürdüren polis, TIR'da inceleme yapacaklarını, durumu fark etmemesi için Doğan Y'ye başka bir araçta görev verilmesini istedi.

Birlikte yaşadığı kadını pompalı tüfekle öldürdü

Araçta inceleme yapan ekipler, sürücü koltuğunun arka kısmında kan izleri buldu. Ekipler, kadının yerinin tespiti için Doğan Y'yi yaklaşık bir buçuk ay teknik ve fiziki takibe aldı ancak kadına ulaşamadı.

Doğan Y, ekipler tarafından yük getirdiği Mersin'de gözaltına alındı.

Zanlının verdiği bilgi doğrultusunda Apa'nın cesedi, Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki tarlada bulundu.

Olay günü Adana'ya yük getirdiği belirlenen Doğan Y'nin, ifadesinde tanıdığı Apa'yı arayıp otobanda buluştuklarını ve aralarında tartışma çıkması üzerine kadını bıçakladığını söylediği öğrenildi.

Kadının cesedinin araçla Gebze'ye kadar götürülerek tarlaya bırakıldığı belirtildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Doğan Y, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.