hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aile Destek Ödemeleri temmuzda bitiyor mu? Aile Destek Ödemeleri ne zaman bitecek?

  Aile Destek Ödemeleri temmuzda bitiyor mu Aile Destek Ödemeleri ne zaman bitecek
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan destek ödemelerinde bir yıllık süreç geride kalmak üzere. Peki, Aile Destek Ödemeleri temmuzda bitiyor mu? Binlerce ailenin yararlandığı destek ödemeleri ne zaman bitecek ve uzatılacak mı?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aile Destek Programı çerçevesinde, ailelere yapılacak ödemeler, hanede kişi başına düşen aylık gelir seviyesine göre belirleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan Türkiye Aile Destek Programı ödemeleri, Kurban Bayramı nedeniyle erkene alınmıştı.

  AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN BİTECEK?

  850 ile 1250 TL arasında değişen miktarlarda ve en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemeleri yapılacak.

  12 aylık ödeme süresinin son ödemesi 2024 yılı Haziran ayında olup, bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayında yapılacak ve destek programı sona erecek.

  Eğer bir uzatma kararı alınmazsa, aile destek programı kapsamındaki ödemelerin son kez 2024 Temmuz ayında yapılması öngörülüyor.

  AİLE DESTEK ÖDEMELERİ UZATILACAK MI?

  Programın uzatılıp uzatılmayacağına ise Bakanlık karar verecek. Konuya ilişkin önümüzdeki günlerde yeni resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Sürecin devam etmesi durumunda ödemeler yeniden yapılabilir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow