Son Dakika

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı sonuçları (ASDEP) açıklandı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı sonuçları (ASDEP) açıklandı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı sonuçları (ASDEP) açıklandı mı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar şimdi sonuç tarihine odaklanmış durumda. Peki, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı sonuçları (ASDEP) açıklandı mı? İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımında son durum..

10 Ocak'ta başlayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımı başvuruları için verilen süre 20 Ocak 2022 tarihinde sona erdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözlü sınav ile 4 bin 175 personel alımı sonuçları için geri sayım başladı.

ASDEP 2022 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2022 ASDEP sonuç tarihiyle ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak yapılan açıklamaya göre, personel pozisyonlarına başvuru yapan adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısının 3 (üç) katı kadar aday sınava katılmaya hak kazanacak.

Bakanlıktan gelen duyuru ile, "Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınavın yeri, günü ve saatine ilişkin bilgileri Bakanlığın resmi internet sayfasında (www.aile.gov.tr) ve Kariyer Kapısı İşe Alım Platformunda (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden görüntüleyebilecek olup ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır. " denildi.

ASDEP GÖREVLİLERİNİN İSTİHDAM KRİTERLERİ

Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümlerinden mezun adaylar arasından geçerli KPSS P3 puan türünden en az 60 (altmış) puan alanlardan, başvuruda bulunanların en yüksek puana göre sıralanması neticesinde, her bir İl için alınacak ASDEP görevlisi sayısının 5 (beş) katı aday içerisinden İl Müdürlüklerince yapılan değerlendirme sonucunda istihdam edilmiştir. ASDEP’in ülke geneline yaygınlaştırılması için 2016 yılında 1500, 2017 yılında 1500 olmak üzere toplamda 3 bin personel özel hizmet alımı yoluyla istihdam edilmiştir.