hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti 2 bin avukat ve 100 bin müşahitle seçime hazır

  AK Parti 2 bin avukat ve 100 bin müşahitle seçime hazır
  expand

  Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde AK Parti Ankara İl Başkanlığı bütün hazırlıklarını tamamlarken İl Başkanı Hakan Han Özcan vatandaşları seçim sandıklarına oy kullanmaya davet etti. Özcan Ankara genelinde yaklaşık 2 bin Avukat ve 100 bin müşahitle seçim güvenliğini izleyeceklerini kaydetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan yaptığı yazılı açıklamada, 14 Mayıs’ta yüzde 85 gibi bir katılım oranıyla bütün dünyaya demokrasi dersi verdiklerini vurguladı. “Ancak şimdi önümüzde daha önemli bir seçim var. Halkımız 14 Mayıs’ta istikrardan yana olduğunu göstererek meclis çoğunluğunu 21 yıldır ülkesi için gecesini gündüzüne katan AK Parti’ye verdi. Şimdi de yarım kalan işi tamamlamak için 28 Mayıs’ta tekrar sandıklara gideceğiz” şeklinde konuşan, “İnşallah tek bir tane bile fire vermeden 14 Mayıs’ta kırılan rekoru tazeleyip Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz. Bunun için bütün vatandaşlarımızı oy kullanmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

  28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi vatandaşlara oy kullanmaları yönünde bir kez daha çağrıda bulunan AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda bir olup üzerimize gelen Haçlı orduları tekrar birleşmiş üzerimize geliyor. 15 Temmuz’da sahada başaramadıklarını sandıkta başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Nene Hatun’un, Şerife Bacı’nın, Nezahat Onbaşı’nın torunları inşallah bu mücadeleyi de anlının akıyla kazanacak. Yarın gerçekleştirilecek olan seçimlere rekor düzeyde katılım sağlayarak gereken cevabı verecektir” şeklinde konuştu.

  “SADECE CUMHURBAŞKANINI DEĞİL TÜRKİYE’NİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ”

  “Oy namustur.” diyen AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, “Hiçbir vatandaşımız ‘Ben oy kullanmasam bir şey değişmez’ diye düşünmemeli. Bir oy ile ülkemizin kaderi değişebilir. Genç, yaşlı demeden bütün vatandaşlarımız sandıklara gidip oylarını kullanmalıdır. Yarın yapılacak olan seçim sadece Cumhurbaşkanını seçmek için değil ülkemizin geleceğini belirlemek için yapılıyor. 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını araladık. İnşallah yarın yapacağımız tercihle o kapıları ardına kadar açacağız” ifadelerini kullandı. Özcan şöyle devam etti:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “APO’YA DEMİRTAŞ’A ÖZGÜRLÜK İSTEYENLERE GEREKEN CEVAP VERİLECEKTİR”

  “14 Mayıs seçimlerinde vatandaşlarımız istikrardan yana olduklarını AK Parti’ye tek başına meclis çoğunluğunu vererek gösterdiler. Seçim gecesi yapılan anti demokratik açıklamalarla demokrasimize gölge düşürmeye çalışanlar olsa da sonuç açık ve net bir şekilde ortadadır. Milletimiz rekor bir katılımla o açıklamaları yapanlara ve dünyaya demokrasi dersi vermiştir. Yarın yapılacak olan seçimlerde de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi rehavete kapılmamalıyız. Rehavet ve zafer sarhoşluğu bizim en büyük düşmanımız. 14 Mayıs seçimleri öncesi Apo’ya özgürlük, Selahattin Demirtaş’a özgürlük naraları atanlara, depremzedelere haklarını helal etmeyenlere, seçimden sonra bir anda milliyetçi olamaya çalışanlara gereken dersi inşallah milletimiz tek bir fire vermeden, sandıklara gidecek ve gereken cevabı verecektir. Birleşip üzerimize gelen şer odaklarına sahada olduğu gibi sandıkta fırsat vermeyecektir"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow