AK Parti Sözcüsü Çelik, CNN TÜRK'te: İsveç bu eylemlerden doğrudan sorumlu

AK Parti Sözcüsü Çelik, CNN TÜRK'te: İsveç bu eylemlerden doğrudan sorumlu

{ title }

SONRAKİ VİDEO

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CNN TÜRK canlı yayınına katılarak İsveç'te yaşanan provokatif eylemle ilgili olarak "Değerlerimiz hedef alınıyor. İsveç'in yaptığı hiçbir şekilde kabul edilemez. Değerlerimiz bu faşişt saldırılarla hedef alınıyor. İsveç bu eylemlerden doğrudan sorumlu." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti Sözcüsü Çelik, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye gibi büyük bir ülke faşizm saldırısı tarafından hedef alınırken NATO'ya üye olmak isteyen ülke buna sessiz kalmaktadır. Türkiye'nin İsveç'ten talepleri aslında NATO'nun ilkeleri bakımından da ilkeler çerçevesinde taleplerdir. Bizim ilgilendiğimiz kısım İsveç makamlarının durumudur. Tedbirlerin alınmadığını görüyoruz.

Egemen bir ülke olarak bunları engelleyin. Birtakım odaklar İsveç'in NATO'ya üye olmasını engelliyorsa İsveç'in bu eylemleri engellemesi lazım.

Cumhurbaşkanımız defalarca açıkladı, NATO'nun genişlemesini savunuyoruz. İlkesel olarak savunuyoruz.

Bu eylemler üzerinden hedef alınan sadece Türkiye Cumhuriyeti olmuyor. 

Maalesef demokrasiler ortak bir platform oluşturmakta zorlanıyorlar. Avrupa'da tüm faşist hareketlere entegre hareket ediyor. Demokratik değerleri yok etmeye çalışıyorlar. Erdoğan karşıtlığı, matruşka olarak düşünürseniz, en tepeye Erdoğan karşıtlığını yerleştiriyorlar altından Türkiye çıkıyor... 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AK Parti Sözcüsü Çelik, CNN TÜRKte: İsveç bu eylemlerden doğrudan sorumlu

"CUMHURBAŞKANIMIZI HEDEF ALAN ÇİRKİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Stokholm Büyükelçiliğimizin yakınında Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı lanetliyoruz. İsveç makamları bu saldırılardan sorumludur. Nefret suçlarının ve terör propagandalarının demokratik değerleri tehdit etmesine müsaade edilemez" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımızı hedef alan saldırılar Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine yapılmıştır.

Stokholm Büyükelçiliğimizin yakınında Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı lanetliyoruz.

İsveç makamları bu saldırılardan sorumludur. Nefret suçlarının ve terör propagandalarının demokratik değerleri tehdit etmesine müsaade edilemez. İsveç makamları nefret suçlarını ve terör propagandalarını durdurmalıdır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini hedef alan tüm saldırılarla kararlı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu saldırıları gerçekleştirenler kadar, bu saldırıları himaye edenler de aynı çirkinliğin parçasıdır. Bu zihniyetle mücadele etmek demokratik değerleri korumak için zorunludur."

 

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

TÜRKİYE | SON DAKİKA