hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'den Özel'e ittifak yanıtı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhur İttifakı’nı hedef alan sözlerine AK Parti'den tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Özel'in Cumhur İttifakı’nda sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşımdır" dedi. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de Özel'e tepki gösteren isimlerden oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözleri üzerinden yaptığı Cumhur İttifakı'nda sorun var değerlendirmesine AK Parti'den sert yanıt geldi.

  AK Partiden Özele ittifak yanıtı

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Özel'in ittifakın birliğinde sorun olduğunu düşünmesi beyhude bir yaklaşım" dedi ve ekledi: "Özel’in Cumhur İttifakı bileşenlerine “suç ortağı” demesi ise siyasi nezaket atmosferine yakışmayan saygısız bir siyasi saldırganlıktır. Cumhur İttifakı güçlü bir birliktelikle yoluna devam etmektedir ve her türlü saldırganlığa siyaset ve hukuk zemininde cevap verecek güçtedir."

  AK Partiden Özele ittifak yanıtı

  Ömer Çelik açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi sonrası Özgür Özel'in bu açıklamayı yapmasını yakışıksız olarak yorumlarken, "Yürüttüğü siyasete dönük olarak CHP içinde meydana gelen rahatsızlıkları giderme çabası olarak görüyoruz." dedi.

  AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin de Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yerli mili bir duruşun doğal sonucu olarak ortaya çıktığını söyledi. "Cumhur İttifakı; cennet vatanımızın muhafızı, geleceğimizin teminatı, demokrasimizin sigortasıdır; bir inanç ve ideal birlikteliğidir. Manası gündelik siyasi gelişmelerin çok ötesinde ve derinliklidir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Partiden Özele ittifak yanıtı

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu da ittifak kararlılıkla yola devam ediyor dedi. “Cumhur İttifakı kararlılıkla yoluna devam etmektedir ve edecektir. Türkiye Yüzyılı’na doğru hep birlikte yol yürümeye kararlılığını net bir iradeyle ortaya koymaya devam edeceğiz. Biz bütün milletimizin emrinde hizmetindeyiz.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow