hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AK Parti'li Türkeş'ten seçim mesajı: Kimsenin oyu, kimsenin cebinde değil

  AK Partili Türkeşten seçim mesajı: Kimsenin oyu, kimsenin cebinde değil
  expand
  KAYNAK DHA

  AK Parti Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, bazı eski Ülkü Ocakları başkanlarının Millet İttifakı'na desteklerini açıklamasıyla ilgili, "Bu tip açıklamalar kişisel açıklamalardır; bir grubu, bir camiayı temsil eden açıklamalar değil. Herkes kendi kişisel tercihlerini açıkladı. Kimsenin oyu, kimsenin cebinde değil" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  14 Mayıs'ta yapılan 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin ardından mazbatasını alan milletvekilleri, TBMM'deki kayıt işlemlerini sürdürüyor. Osmaniye'den milletvekili seçilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Ordu Milletvekili Naci Şanlıtürk, MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, AK Parti Ankara Milletvekili Zehranur Aydemir, CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Mustafa Gürban, İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın da Meclise gelerek kayıtlarını yaptırdı. Bugün kayıt yaptıran milletvekilleri ile birlikte yeni dönem için kayıt yaptıran vekil sayısı 29 oldu

  "KAZANAN TÜRKİYE VE DEMOKRASİMİZ"

  Meclise gelerek kaydını yaptıran AK Parti Ankara Milletvekili Yıldırım Tuğrul Türkeş, seçimlerin yoğun katılımla gerçekleştiğini ve bunun Türkiye adına sevindirici olduğunu söyleyerek, "Seçimlerden önce epey bir felaket tellallığı yapanlar vardı ama seçimler çok şükür gayet huzur içinde geçti. 1’inci tur tamamlandı, bu pazar da hayırlısı ile Cumhurbaşkanlığı Seçiminin 2'nci turunu yapacağız. Onda da katılımın yine fazla olacağını düşünüyoruz, çünkü vatandaşlarımız çok ilgili. Amerika'da oy verenlerin oranı yüzde 50'yi bulduğunda kendilerini mutlu sayarlar. Bizde yüzde 89'a yakın oy verildi. Bu, vatandaşın bütün tercihlerinin Meclise yansıması anlamındadır ve önemlidir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkeş, bazı eski Ülkü Ocakları başkanlarının Millet İttifakı'na desteklerini açıklamalarına ilişkin soruya da "Bu tip açıklamalar kişisel açıklamalardır; bir grubu, bir camiayı temsil eden açıklamalar değil. Herkes kendi kişisel tercihlerini açıkladı. Başta Sinan Oğan Bey, kişisel tercihini açıkladı. Sevinenler de sevinmeyenler de oldu ama o kendisinin kişisel tercihi. Sonra onu destekleyen partiler farklı taraflara tercihlerini açıkladılar, o da demokratik bir şey. Kimsenin oyu, kimsenin cebinde değil. Hakikaten Türkiye çok iyi bir demokrasi sınavı veriyor. Kazanan oy verenler, kazanan Türkiye ve demokrasimiz" diye yanıt verdi.

  AK Partili Türkeşten seçim mesajı: Kimsenin oyu, kimsenin cebinde değil

  MHP'Lİ ERBAŞ: HER ZAMAN SANATÇILARIMIZIN YANINDAYIZ

  MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise kaydını yaptırmaya dizi ve sinema oyuncusu Yıldırım Memişoğlu ile birlikte geldi.

  Erbaş, aynı zamanda Turizm Komisyonu üyesi olduğunu belirterek, "Mecliste sanatçılarla ilgili birçok konuşma yaptım. Özellikle Avrupa standartlarında normalde 45 dakika olması gereken diziler maalesef Türkiye'de 110-120 dakika. Bu konuyla ilgili defalarca kürsüden seslendim. Buna bir çözüm bulunması gerektiğini, televizyon dizilerine bir sınırlama getirilmesi gerektiğini, kendilerine özlük hakları ve sigorta ile ilgili mutlaka bir düzenleme yapılması gerektiğini ifade ettim. Metin yazarları ve yapımcıları ile ilgili de şunu söyleyeyim; bilinen en az 2 bin 500- 3 bin yıllık mazisi olan bir milletiz. Bazen öyle çekimler yapılıyor ki bunlar bize yakışmıyor. Türk milleti yalnızca kavgadan, birbiriyle didişmekten zevk alan bir millet gibi gösterilmeye çalışılıyor. Biz, tarihe yön vermiş ve bütün dünyaya birçok alanda örnek olmuş bir milletin evlatlarıyız. İnşallah yeni dönmede yapımcılar ve metin yazarları buna dikkat ederler. Sanatçı arkadaşlarımızın her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow