AK Parti'nin yedeği GTP iddiası

AK Parti'nin yedeği GTP iddiası

AK Parti'nin yedeği GTP iddiası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin kapatılma ihtimaline karşı "yedek parti" seçeneğini değerlendirmek üzere Güçlü Türkiye Partisi (GTP) lideri Tuna Bekleviç ile görüştüğü iddia edildi.

GTP'den yapılan yazıla açıklamada Başbakan Erdoğan ile Tuna Bekleviç arasındaki görüşme doğrulandı ancak, AK Parti'nin kapatılmasına ilişkin gelişmelerin gündeme gelmediği belirtildi.
 
DHA'nın haberine göre Başbakan Erdoğan 29 Mart'ta Edirne Valiliği'nde Güçlü Türkiye Partisi lideri Bekleviç ile görüştü.
 
Görüşmede Güçlü Türkiye Partisi'nin mevcut durumu ve AK Parti'nin kapatılma davasının olası sonuçlarının ele alındığı öne sürüldü.
 
DHA'ya konuşan Bekleviç görüşmenin ardından helikopterle Başbakan Erdoğan'la beraber İstanbul'a gittiklerini doğruladı.
 
Bekleviç, Ak Parti'nin kapatılması halinde GTP'nin yedek parti olarak bekletilip bekletilmeyeceği yönündeki sorulara ise yorum yapmadı.
 
Bekleviç, "Partiyi kapatıp Ak Parti'ye katılmamız söz konusuydu ama bundan vazgeçtik" demekle yetindi.
 
Akşam saatlerinde ise GTP'den yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada, görüşmenin iddia edildiği gibi gizli yapılmadığı ve medyaya yansıyan "yedek parti" konularının görüşmede gündeme gelmediği vurgulandı.
 
İddianame kabul edilmişti
 
Anayasa Mahkemesi 31 Mart'ta AK Parti'nin kapatılması istemini içeren iddianamenin Abdullah Gül dışında kalan bölümünün kabulüne oybirliğiyle, Abdullah Gül yönünden de kabulüne oy çokluğuyla karar verdi.

AKP hakkındaki iddianamenin tamamı için tıklayın
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber