hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AKP: "GTP ile ilgili haberler dezenformasyon"

  AKP: GTP ile ilgili haberler dezenformasyon
  expand

  AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi'nin kapatma kararına karşı 'yedek parti' olarak Güçlü Türkiye Partisi ile temasa geçildiği iddialarını 'dezenformasyon kampanyası' olarak değerlendirdi.

  AK Parti'den yapılan yazılı açıklamada, "Yedek parti iddialarının ilgili tarafların yalanlamaları yok sayılarak ve hiç sorgulanmadan, doğruluğu araştırılmadan belirli gazetelerde yer almış olması özellikle düşündürücüdür" denildi.
   
  Açıklamada, "Dezenformasyon kampanyası izlenimi veren bu haberin temel iddialarının, haberi doğruladığı öne sürülen GTP Genel Başkanı Sayın Tuna Bekleviç tarafından aslında dün yazılı bir açıklamayla tekzip edilmiş olduğunu kamuoyumuzun bilgisine sunuyoruz" denildi.
   
  Açıklamada şu ifadeler de yer aldı:
   
  "Bazı gazetelerde dün yapılan AK Parti MYK toplantısına atfen gerçek dışı haberler yer almaktadır. Baştan sona uydurma diyaloglar, asla cereyan etmemiş olan konuşmalar, hayali senaryolar eşliğinde ne yazık ki manşetlere taşınmıştır.
   
  Genel Başkan Yardımcısı Sayın Fırat'ın toplantı akabinde yaptığı açıklama dışındaki bütün bilgilerin gerçek dışı olduğunu belirtiyor; bilinçli olarak üretilen bu yalan haberleri, gazetecilik meslek ahlak ilkelerini hiçe sayan bu yayınları kınıyoruz. Aynı şekilde Basın Konseyi Başkanı sıfatını da taşıyan Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'nin, dünkü grup toplantımızın kapalı bölümünde, Sayın Genel Başkanımızın sarf ettiği iddia edilen bazı sözleri kamuoyuna yapılmış açıklama gibi gerçek kabul ederek, bunun üzerine yorum bina etmesinin de hangi etik değerlerle bağdaştırıldığı anlaşılamamıştır."
   
  'Yedek parti' iddiaları
   
  AK Parti gençlik kolları toplantısı için hafta sonu Edirne'ye giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Güçlü Türkiye Partisi Genel Başkanı Tuna Bekleviç'le görüşmesi üzerine "yedek parti arayışı" iddiaları ortaya atılmıştı.
   
  Erdoğan ve Bekleviç Edirne'de Valilik binasında görüştükten sonra, helikopterle İstanbul'a da birlikte geçmişlerdi.
   
  Güçlü Türkiye Partisi Başkanı Bekleviç, görüşme talebinin Başbakan'dan geldiğini belirtmiş, görüşmenin içeriğine ilişkin detaylı açıklama yapmayarak sadece "yedek parti" konusunun ele alınmadığını söylemişti.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow