Aladağ yangın faciasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı

Aladağ yangın faciasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı

Aladağ yangın faciasıyla ilgili 4 kişi tutuklandı

Adana'nın Aladağ ilçesinde özel öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili adliyeye sevk edilen 5 kişiden, yurt müdürü ve dernek başkanının da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı. 1 kişi ise adli kontrol kaydıyla serbest bırakıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yurt faciasında ölenler son yolculuklarına uğurlandı

Gece yurda gidemeyince kurtuldula

Adana'nın Aladağ ilçesinde özel öğrenci yurdunda çıkanyangınla ilgili adliyeye sevk edilen 5 kişiden, yurt müdürü ve dernek başkanınında aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı, diğer şüpheli ise serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, gözaltındaki yurt müdürü Cumali Genç ve AladağKurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Başkanı İsmail U'nun da arasında yeraldığı 5 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan Genç ve İsmail U. ile ismiaçıklanmayan iki kişi tutuklandı. Bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbestbırakıldı.Gözaltındaki diğer 3 şüphelinin ise İlçe Emniyet Müdürlüğündekiişlemleri sürüyor.

Adana'nın Aladağ ilçesinde 29 Kasım'da özel öğrenci yurdunda çıkanyangında 10 öğrenci, yurt yetkilisinin 6 yaşındaki kızı ve bir eğitmen olmaküzere 12 kişi hayatını kaybetmiş, 24 kişi yaralanmıştı.

Olayla ilgili 14 kişi gözaltına alınmış, bunlardan 6'sı daha önce adlikontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.