hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ALES geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL? ÖSYM ALES 2023 geç başvurusu ne zaman, nasıl yapılır?

  ALES geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL ÖSYM ALES 2023 geç başvurusu ne zaman, nasıl yapılır
  expand

  ÖSYM ALES geç başvuruları ile ilgili süreci başlattı. Adaylar geç başvuru ücretini ödeyerek belirtilen süreç içerisinde başvurularını tamamlayabilecekler. Peki, ALES 2023 geç başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? ÖSYM 2023 ALES geç başvuru ücreti ne kadar, kaç TL?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşecek olan ALES önümüzdeki günlerde yapılacak. 2023 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı için normal başvuru süresi içerisinde başvurularını tamamlayamayan adaylar geç başvuru sürecinde başvurularını tamamlayacaklar. İşte sürece ilişkin tüm bilgiler…

  ALES GEÇ BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

  ÖSYM’nin 2023 ALES /1 için belirlediği geç başvuru ücreti 277,50 TL olarak duyuruldu. Adaylar ödemelerini ÖSYM’nin kartlı ödeme sistemi olan “odeme.osym.gov.tr” adresinden yapabilecekler.

  ÖSYM ÖDEME SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ…

  ÖSYM ALES GEÇ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Adaylar 10-13 Mart tarihleri arasında geç başvurularını yapabilecekler. 10 Mart 2023 Cuma günü saat 10.00’da başlayan 2023 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı geç başvuruları 13 Mart 2023 günü saat 23.59’da sona erecek. Başvurular ÖSYM’nin AİS sayfası üzerinden yapılacak. Adaylar 16 Nisan 2023 tarihinde sınava katılacaklar.

  ÖSYM AİS İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow