hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  'Algı operasyonları'na karşı Türkiye Algı Merkezi kuruldu

  Algı operasyonlarına karşı Türkiye Algı Merkezi kuruldu
  expand

  Dünya gündeminde son zamanlarda fazlasıyla yer teşkil eden algı operasyonları ile ilgili Türkiye'de yeni bir merkez kuruluyor. İlk olma özelliğini taşıyan merkezi kurmaya hazırlanan Türk Stratejist Cem Bağcı, birçok akademisyen, stratejist, sanatçı ve teknoloji uzmanıyla yola çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dünya'da başta siyaset olmak üzere, birçok alanda yepyeni ve etkili bir iletişim yöntemi bulundu. Toplumların ihtiyaç ve tercihlerini belirleyerek yön veren algı yönetimi merkezleri her geçen gün çok daha fazla önemsenir ve uygulanır oldu. Gerek siyasi çalışmalarda, gerekse toplumsal tercihleri yönlendirme, uyarma ve ayırt etme sürecinde etkin rol oynayan algı merkezleri, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) son seçimlerinde dikkatleri üzerine topladı.

  ABD seçimlerinde gündemdeler

  ABD'nin seçimlerinde yoğun görev alan algı merkezleri, aynı zamanda dünya düzeninin sağlıklı işleyişi ve ülkeler arası ilişkilerde kaosu engelleyecek yeni iletişim modüllerinin geliştirileceğinin de sinyallerini verdi. Bunun üzerine harekete geçen Türk Stratejist Cem Bağcı, Türkiye Algı Merkezi'ni (TAM) kurarak coğrafi, ekonomik ve siyasi algı haritaları oluşturmaya hazırlanıyor. Dünyanın birçok ülkesinde temsilciliklerinin de bulunacağı merkez, eş zamanlı olarak çok sayıda resmi kurumla partnerlik ve bilgi alışverişi de yaparak toplumumuzun ihtiyaçlarını ve tercihlerini şekillendirmek için küresel bir düzen kurmayı hedefliyor.

  Mutlu bir Türkiye için

  TAM'ın Türkiye için yararlı olacağını, aynı zamanda önceliğin yararlı düşüncelerini desteklemek ve yaygınlaştırmak olduğunu belirten Türkiye Algı Merkezi kurucusu Cem Bağcı, “Ülke üzerindeki olumsuz projeleri teşhis etmek ve durdurmak, şirketlerimizin dünyaya açılmalarına katkı sağlamak ve mutlu, sağlıklı, kendi kararlarını verebilen bir Türkiye için çalışmak ilk hedefimiz.” şeklinde konuştu.
  Türkiye Algı Merkezi'ni kurarak Türkiye için önemli bir adım attıklarını dile getiren Bağcı, TAM'ın kadrosunda çok sayıda alanında uzman akademisyen, sanatçı, teknoloji ve stratejist bulunduğunu belirtti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow