hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Altın fiyatları öğleden sonra ne kadar? 2 Nisan çeyrek altın, gram altın kaç lira?

  Altın fiyatları öğleden sonra ne kadar 2 Nisan çeyrek altın, gram altın kaç lira
  expand

  2 Nisan'da öğleden sonra altın fiyatları bugün ne kadar? Pazartesi günü sabah saatlerinde altın fiyatları, ‘yatay seyir’ olarak gözlemlenirken, iki haftadır yükselişin ardından haftanın ilk gününde durgunluk yaşanıyor. Trump'ın geleceğine dair şüphelerden ötürü küresel piyasalarda belirsizlik devam ediyor. Çeyrek altın geçen hafta Pazartesi günü 285 liradan işlem görürken bugün kaç lira?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2 Nisan Çeyrek altın, gram altın fiyatları, kaç lira? Kapalı Çarşı’da Pazartesi günü yatay seyir gözlemlendi. Geçen hafta, değerlerde yükseliş yaşanırken, haftanın ilk günü sabah saatlerinde yükseklik ve düşüş aynı anda yaşandı. Anadolu Ajansı Analist Uzmanı İslam Memiş, gram altının önemi üzerine yorumda bulundu. Gram altının son zamanlarda yükselişe geçtiğini söyleyen Memiş, ikinci çeyrekte de yükselişte olduğunu açıkladı.

  TRUM ETKİSİ KAPALI ÇARŞI’DA ETKİSİNİ GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

  Küresel piyasalarda Trump’ın başkanlığına dair tartışılma konusu olmasından ötürü belirsizlik yaşanırken, Kapalı Çarşı’da da belirsizlik yaşanmaya devam ediyor. Analist Uzmanı Memiş, bu belirsizlikten ötürü gram altının 173 liraya çıkabileceğini açıkladı.

  ANALİSTLER: DEĞERLERDE YÜKSELİŞ YAŞANACAK

  Analistler, ABD ve Çin arasındaki ticaret gerilimlerinin yeni kaygılarının ortasında doların azalmasıyla birlikte küresel piyasalardaki sıkılaşma eğilimi nedeniyle, katılımcıların yeni pozisyonlarının özellikle vadeli işlemlerde altın değerlerinde artışa yol açacaklarını söyledi. Küresel olarak sarı-metal piyasada değerlerin ABD-ÇİN arasındaki 'ticaret savaşları' ile ilgili endişeler nedeniyle, Dolar'da düşüş yaşanması bekleniyordu, küresel piyasalarda Amerikan Doları ters köşe yaptı, hızlu yükselişe geçti. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DOLAR NE KADAR? 2 NİSAN 2018

  2 Nisan 2018 çeyrek altın, alış değeri 274.82 TL, satış değeri 280.43 Türk Lirası. Gram altın, alış değeri 168.27 Türk Lirası, satış değeri 169.71 TL.

  CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

  Cumhuriyet altını, alış değeri 1131.13 TL, satış değeri 1142.56 TL. Yarım altın, alış 549.66 TL, satış değeri 560.85 TL. Tam altın, alış 1110.40 TL, satış 1121.81 TL. Gremse altın, alış 2776.65 TL, satış 2804.52 Türk Lirası. Reşat altın, alış 1108.01 TL, satış 1119.22 TL.

  SAHTE ALTIN GERÇEĞİNDEN NASIL ANLAŞILIR?

  Gerek ev kadınları gerek yatırımcıların en çok korkutuğu sahte altın almak. Peki sahte altın nasıl anlaşılılır. Uzmanların açıklamalarına göre;

  - Yanınızda ufak bir mıknatıs bulundurun. Altını alırken mıknatısı yakınlaştırın. Eğer geliyorsa, altın değildir; eğer gelmiyorsa o altındır.

  - Altın değerli ve özgül ağırlığı olan bir elementtir. Bu yüzden altınların kendilerine has bir ağırlığı vardır. Elinize aldığınızda bu ağırlığı hissedebilirsiniz. Sahte altınlarda ise ağırlık normal altınlara göre daha hafiftir.

  - Altının üzerinde "damga" yoksa o altının sahte olma durumu yüksektir. Altını alırken üzerinde damga olup olmadığına bakın.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  - Gerçek altın değeri her zaman bellidir. Şayet altın alırken, günün fiyatlarından düşükse, o altının sahte olma olasılığı yüksektir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow