Altın fiyatları öğleden sonra: 17 Nisan çeyrek altın, gram altın bugün ne kadar?

Altın fiyatları öğleden sonra: 17 Nisan çeyrek altın, gram altın bugün ne kadar? © Shutterstock

Altın fiyatları, öğleden sonra düşmeye devam ederken, sabah saatlerinde yaşanan düşüşün Dolar kuru üzerinden olduğu uzmanlar tarafından açıklandı. Öğleden sonra altın ons değeri 3 Dolar düşüş ile 1.399 Dolar'dan işlem görüyor, düşmeye devam ediyor. Kapalı Çarşı’da son durum haber içeriğinde yer alırken, ABD’nin Suriye’ye yaptığı müdahalenin etkisi küresel piyasada etkisini göstermeye devam ediyor.

17 Nisan 2018 tarihinde öğle saatlerinde gram altın, çeyrek altın fiyatı, bugün ne kadar? Dün altın piyasasında ‘dalgalanma’ yaşanırken, bugün düşüş gözlemlendi. Ticaret korkuları hafiflemesine rağmen, altın fiyatları, riskten kaçınma konusunda yeni bir artıştan hafta boyunca güçlü bir destek gördü. Jeopolitik kaygılar, ABD'nin Esad hükümetinin kimyasal silah saldırısı düzenledikten sonra Suriye'ye yönelik füze saldırıları ile saldırgan bir şekilde tepki vereceği yönündeki korkuların bir sonucu olarak keskin biçimde arttı. Fiyatlar, 1,335 $ seviyesine yakın bir hızla çekilmeden ve Cuma gününün kapanışında 1.340 $ seviyesinin üzerine çıkmadan önce, ons başına 1.360 $ seviyesinin 11 haftanın en yüksek seviyelerinde zirveye çıktı.

Ekonomi uzmanları döviz kurlarında, özellikle Dolar ve risk iştahındaki genel eğilimler hafta boyunca hakim olmaya devam edeceğini açıkladı. Uzmanlar, Suriye'deki durumu çevreleyen gelişmeler, ABD ve önemli müttefiklerin Suriye ve Rusya'nın hafta sonu askeri saldırılara tepkisini beklemesi nedeniyle önemli bir kısa vadeli odak olmaya edeceğini öngörüsünde.

DÖVİZ KURLARI (17 NİSAN)

Döviz kurlarında 17 Nisan 2018 tarihinde; Amerikan Doları 4,1010 TL, Euro 5,0693 TL, İngiliz Sterlini 5,8762 Türk Lirasından işlem görüyor.

ALTIN PİYASASI

Gram altın ne kadar? Gram altın, alış 175.97 TL, satış 177.48 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın ne kadar? Alış değeri 287.43 TL’den işlem görürken, satış değeri 293.30 Türk Lirası.

Cumhuriyet altını ne kadar? Alış değeri 1183.01 TL, satış değeri ise 1194.73 Türk Lirası olarak Kapalı Çarşı’da satılıyor.

22 Ayar bilezik ne kadar? Alış fiyatı 160.92 TL, satış fiyatı 162.54 Türk Lirası.

Yarım-Tam altın ne kadar? Yarım alış değeri 574.81TL, satış değeri 586.54 TL. Tam alış değeri 1155.04 TL, satış değeri 1165.52 TL.

Reşat altın ne kadar? Alış değeri 1161.30 TL, satış değeri 1172.99 Türk Lirası.

SAHTE ALTIN GERÇEĞİNDEN NASIL ANLAŞILIR?

Gerek ev kadınları gerek yatırımcıların en çok korktuğu sahte altın almak. Peki sahte altın nasıl anlaşılır. Uzmanların açıklamalarına göre;

- Yanınızda ufak bir mıknatıs bulundurun. Altını alırken mıknatısı yakınlaştırın. Eğer geliyorsa, altın değildir; eğer gelmiyorsa o altındır.

- Altın değerli ve özgül ağırlığı olan bir elementtir. Bu yüzden altınların kendilerine has bir ağırlığı vardır. Elinize aldığınızda bu ağırlığı hissedebilirsiniz. Sahte altınlarda ise ağırlık normal altınlara göre daha hafiftir.

- Altının üzerinde "damga" yoksa o altının sahte olma durumu yüksektir. Altını alırken üzerinde damga olup olmadığına bakın.

- Gerçek altın değeri her zaman bellidir. Şayet altın alırken, günün fiyatlarından düşükse, o altının sahte olma olasılığı yüksektir.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS