Altın piyasası akşam saatleri: Altın fiyatları bugün ne kadar? 2 Kasım

Altın piyasası akşam saatleri: Altın fiyatları bugün ne kadar? 2 Kasım

Altın piyasası akşam saatleri ons değeri 1.232 dolardan işlem görürken altın fiyatları, bugün ne kadar? Kaç TL'den işlem görüyor?

Altın ons değeri düşüşü akşam saatlerinde etkisini gösterirken, Kapalı Çarşı'da son durum nasıl? Ekonomi uzmanları ABD tarım dışı istihdam verileri ve jeopolitik risklerden ötürü altın ons değerlerinde düşüş yaşandığını açıkladı. Uzmanların açıklamaları:

ABD’de Tarım Dışı İstihdam ekim ayında 250bin ile 193bin beklentisinin üzerinde geldi. İşsizlik oranı %3.7 ile ortalama saatlik kazançlar %0,2 ile beklentiler dahilinde geldi. Veriler sonrası Ons Altında kısa süreli bir çekilme yaşansa da 1229 bölgesi üzeriyle sınırlı kaldı ve bu bölgeden gelen tepkiyle yeniden yukarı yöneldi. Teknik açıdan bakıldığında, 1234 direnç bölgesini test eden değerli madende bu bölgenin kırılması ve üzerinde kalıcılık yakalanması halinde 1240 ve 1247 teknik seviyeleri gündeme gelebilir.

Dün Çin Başbakanı Xi Jimping ile uzun ve çok iyi görüşme yaptığını belirten Trump’ın Çin ile ticaret konusunda anlaşmaya varmak istediği ve anlaşmada potansiyel maddeleri içeren bir taslak hazırlama talimatı verdiği öğrenildi. Ticaret savaşlarının bitebileceği beklentileri üzerine Çin Yuan’ında yükseliş sürerken ons altının da bu harekete ortak olduğu görüldü. ABD ayrıca sabah saatlerinde 4 Kasım’da başlayacak olan İran yaptırımları için 8 ülkeye istisna tanıyacağını açıklaması da diğer bir dikkat çeken konuydu.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI NE KADAR? 2 KASIM 2018

Altın fiyatları, Kapalı Çarşı değerleri: Gram altın, 215 TL, çeyrek altın, 352 lira üzerinden işlem görüyor. Cumhuriyet altını, 1.458 lira, Yarım altın 704 Türk Lirasından akşam saatlerinde işlem görüyor.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS