Son Dakika

Anneler Günü ne zaman, hangi tarihte? 2021 Anneler Günü mayıs ayının kaçında, hangi gün?

A A

25.04.2021 - 09:07 Son Güncelleme:

Her yıl mayıs ayında kutlanan Anneler Günü için geri sayım başladı. Annelerine bu anlamlı günde hediye almak isteyen birçok kişi Anneler Günü hediyeleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Peki, 2021 Anneler Günü ne zaman, hangi gün, bu yıl ayın kaçında?

Anneler Günü ne zaman, hangi tarihte? 2021 Anneler Günü mayıs ayının kaçında, hangi gün?

Anneler Günü 2021 yılında Ramazan ayı içerisine denk gelecek. Her yıl mayıs ayının ikinci pazarı kutlanan bu günde anneler için hazırlanan hediyeler verilecek ve tebrikler yapılacak. Peki, 2021 yılında bu özel gün ne zamana denk gelecek?

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN, HANGİ GÜN? 2021 ANNELER GÜNÜ AYIN KAÇINDA?

2021 yılında mayıs ayının ikinci pazarı 9 Mayıs 2021 Pazar günü olacak. Dolayısıyla Anneler Günü 9 Mayıs 2021 Pazar günü kutlanacak.

Bu gün aynı zamanda Ramazan ayın içerisine denk gelecek. 8 Mayıs 2021 Cumartesi günü Kadir Gecesi olarak idrak edilecek. Kadir Gecesi’nden bir gün sonra da Anneler Günü kutlanacak. Anneler Günü’nden 4 gün sonra da Ramazan Bayramı başlayacak. Mayıs ayının ilk günlerinde önemli günler peş peşe idrak edilmiş olacak.

ANNELER GÜNÜ'NDE NE HEDİYE ALMALI?

Her yıl mayıs ayının ikinci haftası Anneler Günü olarak kutlanmakta... Peki o özel günde sizce anneler ne bekliyor, çocukları ne yapıyor? Ve uzmanlar ne söylüyor? CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Yasin Kamaloğlu, Psikiyatrist Dr. Onur Okan Demirci'yle konuştu.


Anneler Günü kutlu olsun