Anneler Günü ne zaman? İşte 2019 Anneler Günü hediyeleri

Anneler Günü ne zaman? İşte 2019 Anneler Günü hediyeleri

“Anneler Günü ne zaman?” ve “Anneler Günü Mayıs ayının kaçıncı Pazar günü?” sorularının cevabı, Mayıs ayının gelmesiyle birlikte en çok arananlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Annelerini bu özel günde mutlu etmek isteyenlerin araştırma konuları arsında hediyelerde önemli yer tutuyor. İşte 2019 Anneler Günü hediyeleri ile ilgili önerilerimiz…

Mayıs ayının gelmesi ile birlikte Anneler Gününün tarihi en çok merak edilenler listesinde üst sıralara yerleşti. Peki, Anneler Günü ne zaman, Mayıs ayının kaçıncı Pazar günü kutlanıyor? İşte 2019 yılı Anneler Günü tarihi ve hediye alternatifleri…


ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?


Anneler Günü tüm ülkelerde aynı zamanda kutlanmıyor. Anneler Günü Türkiye’de ise Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanıyor. Bu yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü 12 Mayıs’a denk geliyor. Yani bu yıl Anneler Günü 12 Mayıs’ta kutlanacak.


ANNELER GÜNÜN TARİHİ


Anneler Günü'nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD'nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.


Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna'nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.


ANNELER GÜNÜN HEDİYELERİ


Anneler Gününde annesini mutlu edip hediye almak isteyenler alternatifleri araştırıyor. Hangi hediyeyi alacağına karar vermeyenler için bazı alternatifleri sizler için derledik. İşte Anneler Günü için alternatif hediye önerileri:


Kişiye özel çikolata


Fotoğraf işlemeli tahta


Güzel sözlerin yer aldığı defter


Güzel sözlü kupa bardak


Bardak, oyuncak ayı ve minik yastık


Kıyafet


Saat, küpe, bileklik, kolye


Fotoğraf Çerçevesi

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS