MEB AÖL sınavları ne zaman? 2022 AÖL sınav giriş ekranı ve AÖL sınav tarihleri

MEB AÖL sınavları ne zaman? 2022 AÖL sınav giriş ekranı ve AÖL sınav tarihleri

MEB AÖL sınavları ne zaman? 2022 AÖL sınav giriş ekranı ve AÖL sınav tarihleri

AÖL sınavları giriş ekranı bitiş tarihine kadar sınavlara katılacak olan adaylar tarafından kullanılmaya başlandı. AÖL sınav tarihleri geçtiğimiz haftalarda adayların bilgisine sunulmuştu. Peki, AÖL sınavları ne zaman bitecek? İşte detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşecek olan AÖL sınavları 1 Mart’ta başladı. Adaylar sınavlarda sorumlu oldukları alanlardan soruları yanıtlayacaklar. Peki, sınavlar nerede olacak ve ne zaman bitecek?

AÖL SINAVLARI NE ZAMAN BİTECEK? İŞTE AÖL SINAV TARİHLERİ

AÖL 2. Dönem sınavları 1 Mart ve 10 Mart tarihleri aralığında tamamlanacak. Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak sınav ekranına ulaşabilecekler. Sisteme giriş şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden yeni şifrelerini alabilecekler.

AÖL SINAV GİRİŞ EKRANI

Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

Öğrenciler, sınav süresi içinde kendilerine atanan en fazla 15 dersten sınava katılabilecekler ve atanan derslerden istedikleri dersi seçerek sınavı başlatıp bitirebileceklerdir.

Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir’ butonu olacaktır.

SINAV GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…