hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ara tatil ve bayram tatili birleşecek mi? Nisan ara tatili Ramazan Bayramı 1. günü ne zaman? Ara tatil kaç gün olacak?

  Ara tatil ve bayram tatili birleşecek mi Nisan ara tatili Ramazan Bayramı 1. günü ne zaman Ara tatil kaç gün olacak
  expand

  Ramazan Bayramı ya da Şeker Bayramı, İslam âleminde oruç tutma ayı olan Ramazan ayının ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün Ramazan ayının son günü olan arifedir. Bu yıl ramazan bayramı ve okulların ara tatil dönemi peş peşe denk geliyor. Peki ama ara tatil ve bayram tatili birleşir mi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 2023 iş takvimi sonrasında, okullarda ikinci ara tatilin ne zaman başlayacağı belirlendi. Buna göre; Okullarda ikinci ara tatil 17-20 Nisan 2023'te yapılacak. Ramazan bayramı bu yıl 21 Nisan 2023 Cuma günü başlayacak ve 23 Nisan 2023 Pazar günü sona erecek. Peki ama ara tatil ertelenecek mi, bayram tatili birleşecek mi?

  Ara tatil iptal mi?

  Resmi makamlar ara tatilin iptal edilmesi veya ertelenmesine yönelik bir açıklama yapmadı.

  Nisan ara tatili bu yıl Ramazan ayına denk geliyor. Ramazan'ın son haftasında ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri için yılın 2. ara tatili başlayacak.

  17-20 Nisan'da uygulanacak olan ara tatil, 21 Nisan'daki Ramazan Bayramı tatiliyle birleşecek. Öğrenciler 24 Nisan Pazartesi günü okullara dönecek.

  14 Nisan Cuma günü ders bitiş zili ile başlayacak olan ikinci ara tatilin 24 Nisan tarihine kadar devam etmesi planlanıyor. Hafta sonuyla birlikte toplamda 9 gün tatil yapacak öğrenciler ara tatilde karne almayacak.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow