hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ardahan'da mutasyonlu virüs vakaları arttı

  Ardahanda mutasyonlu virüs vakaları arttı
  expand
  KAYNAK DHA

  Ardahan'da artan vaka sayıları nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı'yla ilçe bazlı tedbirler alınmaya başladı. Vali Hüseyin Öner, tedbirler kapsamında Göle ilçesindeki hayvan ve halk pazarlarının mutasyonlu virüs oranındaki artışa bağlı olarak bir hafta süreliğine kapatıldığını bildirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Ardahan'da koronavirüs hasta sayısında son bir haftada artış yaşanması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı'yla ilçe bazlı yeni tedbirler alınmaya başladı. Tedbirler kapsamında Göle ilçesinde mutasyonlu virüs oranındaki artışa bağlı olarak hayvan ve halk pazarları bir hafta süreliğine kapatıldı. Tedbirlere ilişkin açıklamada bulunan Vali Öner şöyle konuştu:

  "Denetim çalışmalarımızla birlikte ilimiz genelinde hastalığın seyrine ve vakaların seyrine göre ilçe bazlı kararlar alıyoruz. Göle ilçemizde son bir haftada mutasyonlu virüs artışı söz konusu oldu. Bu hafta orada hayvan pazarını ve halk pazarını bir haftalık süre ile yapılmaması yönünde karar alındı. İlerleyen süreçte de ciddi vaka sayıları veya mutasyonlu virüse rastlanması halinde ilçe bazlı uygulamalarımızı devam ettireceğiz."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow