hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Artçıları devam ediyor! Ardahan'da peş peşe depremler

  Artçıları devam ediyor Ardahanda peş peşe depremler
  expand
  KAYNAKİHA

  Ardahan’ın Göle ilçesinde 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından merkez üssü yine Göle olan en şiddetlisi 4.2 olmak üzere 20’ye yakın artçı deprem meydana geldi. Yapılan son dakika açıklamasına göre; Ardahan Göle'de 3.2 ve 3.0 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ardahan Göle'de 3.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin 5 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirildi.

  Açıklanan diğer depremin ise 3.0 büyüklüğünde ve 4.2 kilometre derinlikte meydana geldiği kaydedildi. 

   

  20’YE YAKIN ARTÇI DEPREM!


  Göle ilçesinde 5.0 büyüklüğündeki depremin ardından en şiddetlisi 4.2 olmak üzere 20’ye yakın artçı deprem meydana geldi. Ardahan’ın Çullu köyünde depremin şiddetiyle eski yapıda olan ev ve ahırların duvarları yıkıldı. Çok sayıda küçükbaş hayvan ise telef oldu. Depremin şiddetiyle trafiğin aktığı caddeye ise dağ üzerinden taşlar düştü.


  Ardahan Valisi Hüseyin Öner, deprem sonrası köylerde incelemelerde bulundu. Vali Öner, “Bugün 17.08 sıralarında 5.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. 3-4 köyü ziyaret ettik. Tespitlerimiz devam ediyor. Şu ana kadar 1 vatandaşımız binadan üzerine taş düşmesi sonucu yaralanmış. Çullu köyünde de vatandaşımızın ahırı çökmesi sonucu küçükbaş hayvan telef olmuş. Şuan için can kaybımız yok. Balçeşme, Küçükaltunbulak, Çullu, Esenyayla köylerimizde eski evlerde hasarlar söz konusu. AFAD tarafından çadırlar kurulacak. Depremin artçıları devam ediyor” açıklamalarında bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELMİŞTİ

  AFAD, saat 17.08'de merkez üssü Ardahan Göle ilçesi olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Yerin 7 kilometre derinliğindeki deprem başta Kars ve Erzurum olmak üzere çevre illerden de hissedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak kayıtlara geçti. 

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow