hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ASGARİ ÜCRET 2023 AÇIKLANDI... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret zammı açıklaması!

  ASGARİ ÜCRET 2023 AÇIKLANDI... Cumhurbaşkanı Erdoğandan asgari ücret zammı açıklaması
  expand

  Asgari ücret zammı 2023 son dakika gelişmeleri milyonlarca çalışanın gündeminde bulunuyor. 20 Aralık Salı günü yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan 22 Aralık'ta açıklanacağını söyledi. Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücreti zammı bugün açıklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamasıyla asgari ücretin 22 Aralık tarihinde açıklanacağını bildirildi. Asgari ücret zammının ne kadar olacağı merakla beklenirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün kameralar karşısında yeni rakamı açıkladı. Böylece Türkiye'de milyonlarca çalışanın ve işverenin merakla beklediği 2023 asgari ücret miktarı belli oldu. 

  ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarafların ortak bir rakamda uzlaşamadığını belirtirken asgari ücret zammı için son noktayı koydu ve asgari ücret 2023 rakamını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 yılında uygulanacak net asgari ücretin 8500 lira olduğunu söyledi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN 2023 ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI

  Cumhurbaşkanı Erdoğan "Şimdi sizlerle önümüzdeki yılın asgari ücret rakamını paylaşmak istiyorum. Net asgari ücret 2023 yılında inşallah 8 bin 500 lira olarak aramızda mutabık kaldık. Bu asgari ücretin öyle ki tabii işverene yansıması olduğu gibi bize de yansıması var. Bütün yansımaları düşünerek bu adımı attık." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow