hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika.... Asgari ücret 2023 ne zaman açıklanacak? Asgari ücret 3. toplantı ne zaman?

  Son dakika.... Asgari ücret 2023 ne zaman açıklanacak Asgari ücret 3. toplantı ne zaman
  expand

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı sona erdi. Toplantı sonrasında TÜRK-İŞ ve TİSK’ten peş peşe açıklamalar geldi. Peki, asgari ücret açıklandı mı? 2023 asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak? Asgari ücret üçüncü toplantı hangi tarihte?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2023 asgari ücret zam oranını belirlemek üzere bir araya gelen Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı 14 Aralık’ta gerçekleştirildi. Saat 14.00’te başlayan toplantı yaklaşık 2,5 saat devam etti. Toplantının sona ermesinin hemen ardından hem TÜRK-İŞ’ten hem de TİSK’ten önemli açıklamalar geldi. İşte o açıklamalarda yer alan detaylar…

  ASGARİ ÜCRET 2023 AÇIKLANDI MI?

  Toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak “Bu toplantıda herhangi bir rakam konuşulmadı” ifadelerine yer verdi.  TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç ise açıklamasında “Nihai karar için tekrar bir araya geleceğiz” ifadelerini kullandı. Bu kapsamda asgari ücret ile ilgili net kararın bir sonraki toplantıda kararlaştırılması bekleniyor. Üçüncü toplantı sonrasında yapılacak açıklamada 2023 yılında uygulanacak asgari ücretin duyurulması bekleniyor.

  ASGARİ ÜCRET ÜÇÜNCÜ TOPLANTI NE ZAMAN?

  TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak toplantı tarihine ilişkin yaptığı açıklamada “Şu anda tarih belirleyemedik, sunuların gelmesini bekleyeceğiz, muhtemelen önümüzdeki haftaya sarkar diye düşünüyorum” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow