hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Asgari ücret toplantısı canlı izle! 27 Aralık 2023 asgari ücret toplantısı canlı yayın!

  Asgari ücret toplantısı canlı izle 27 Aralık 2023 asgari ücret toplantısı canlı yayın
  expand

  Asgari ücret toplantısı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Beştepe’de işçi ve işveren temsilcileriyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı toplantıya çağırdığı duyuruldu. Gözler saat 16.30’da başlayacak toplantıya çevrildi. 27 Aralık 2023 asgari ücret toplantısı CNN TÜRK canlı yayını üzerinden canlı izlenebilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Asgari ücret 2024 zam oranı için gözler bugün Beştepe’de olacak. Daha önce iki kez toplantı gerçekleştiren komisyon bir rakam telaffuz etmemişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise yaptığı açıklamada asgari ücreti bu hafta içerisinde açıklanmayı arzu ettiklerini belirtmişti. Bugün bir son dakika gelişmesi yaşandı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın komisyonu Beştepe’ye davet ettiği açıklandı. Toplantının başlangıç saati ise 16.30 olarak duyuruldu.

  Asgari ücret toplantısı canlı izle 27 Aralık 2023 asgari ücret toplantısı canlı yayın

  ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI CANLI İZLE

  Saat 16.30 itibariyle milyonlarca işçi ve işverenin gözü toplantı sonrasında yapılacak açıklamalarda olacak. Toplantı öncesinde ve sonrasında tüm gelişmeler ise CNN TÜRK canlı yayınında olacak.

  BAKAN IŞIKHAN: 3 TARAF OLARAK YAN YANA GELECEĞİZ

   Bakan Işıkhan, "Bir rakam var mı?" sorusuna ise "Bir rakam yok, komisyonumuz çalışıyor. Yani sizinle şu an paylaşacak bir şeyimiz yok; çünkü o zaman Asgari Ücret Tespit Komisyonumuza haksızlık etmiş oluruz. Çalışıyorlar. Geldiği zaman da biz 3 taraf olarak yan yana geleceğiz, kararı verip, açıklayacağız" cevabını verdi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow