hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  AŞI RANDEVU AL | MHRS e nabız ve e devlet ile telefondan coronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

  AŞI RANDEVU AL | MHRS e nabız ve e devlet ile telefondan coronavirüs aşı randevusu nasıl alınır
  expand

  Aşı randevusu alma telefon ya da bilgisayar ile yapılabiliyor. MHRS, e nabız, ALO 182 ve e devlet şifresi gibi seçenekleri bulunan randevu işlemlerinde istenilen yöntem tercih edilebiliyor. Peki, e nabız, MHRS ve e devlet ile aşı randevusu nasıl alınır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aşılama kapsamına dahil edilen gruplar birer birer aşı randevularını alarak aşılarını olmaya başladılar. Aşı yaptıracak kişiler e nabız ve MHRS üzerinden e devlet şifrelerini kullanarak randevularını alabiliyorlar. Ya da telefondan ALO 182’yi arayarak randevu sistemi üzerinden randevu oluşturabiliyorlar. Ancak ALO 182 sistemi yoğunluktan dolayı uzun sürebiliyor bu nedenle MHRS ve e nabız üzerinden işlemler sıra beklemeden daha kolay hallediliyor. Peki, randevular nasıl alınıyor?

  E DEVLET MHRS E NABIZ AŞI RANDEVUSU ALMA  

  Öncelikli grupta olduğunuzu tespit ettikten sonra “enabız.gov.tr” adresinde e-devlet ile giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan e-devlet ile giriş seçeneğini tıklamanız yeterli olacak.

  Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada “aşı randevusu alma” işlemini işaretleyin. Bunun ardından size “Aile Hekimi” ve “Hastane” seçeneklerini sunacak.

  Aile hekimini seçmeniz durumunda kendi aile hekimim ya da başka aile hekimi seçeneğini aktaracak istediğinizi işaretleyebilirsiniz.

  Hastaneyi seçmeniz durumunda da yine size uygun olan hastanenin listesi verilecek. Bu sayfalar açıldıktan sonra seçtiği gün ve saatte aşı randevunuz alınmış olacak.

  RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

  TELEFONDAN AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Telefondan aşı randevusu almak için ALO 182’yi arayabilirsiniz. Burada sizden kimlik bilgileriniz istenecek bu nedenle kimliğinizin yanınızda olmasında fayda var. Ardından oluşturmak istediğiniz randevu hakkında sorular sorulacak. Seçimlerini yaptıktan sonra randevunuz oluşturulmuş olacak. Ancak aşılamadaki yoğun talep nedeniyle ALO 182’de bekleme süresi bulunuyor bu yüzden internet üzerinden daha hızlı randevu alınabilir.

  AŞI RANDEVU AL | MHRS e nabız ve e devlet ile telefondan coronavirüs aşı randevusu nasıl alınır

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow