Son Dakika

Aşı randevusu nasıl alınır? e-devlet ve MHRS 65 yaş üstü aşı randevu alma işlemleri sürüyor

A A

28.02.2021 - 10:33 Son Güncelleme:

65 yaş üstü aşı randevusu alma işlemleri aşı sırası gelen binlerce kişi tarafından gerçekleştirilmeye başlandı. İlk etapta sağlık çalışanlarının aşılandığı Türkiye’de ardından yaş kriterine geçilmişti. Peki, aşı randevusu nasıl alınır, e-devlet aşı randevu alma işlemleri nasıl yapılır?

Aşı randevusu nasıl alınır? e-devlet ve MHRS 65 yaş üstü aşı randevu alma işlemleri sürüyor

Sağlık çalışanlarının aşılama işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaş kriterine göre aşılama dönemi geçtiğimiz haftalarda başlamıştı. 85 yaş üstü ve 75 yaş üstü aşılamalarında sona gelinmesiyle birlikte 65 yaş üstü aşı randevusu alma işlemleri başladı. Peki, bu randevu nasıl alınıyor?

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR? 65 YAŞ ÜSTÜ MHRS AŞI RANDEVU ALMA İŞLEMLERİ

Coronavirüs aşısı için Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden https://www.mhrs.gov.tr/ veya 184'ten randevu alınarak başvurulabilecek. MHRS sistemine E-Devlet veya turkiye.gov.tr adresinden girilmektedir. mhrs.gov.tr üzerinden de işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

Turkiye.gov.tr ya da e devlet mobil uygulamalarından da giriş yaparak ve arama bölümünden MHRS yazarak ulaşmak ve koronavirüs aşısı için randevu almak mümkün. Koronavirüs aşı başvurusu işlemleri e-devlet, e-nabız, MHRS mobil uygulamaları üzerinden de yapılabilecektir.

E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

AŞI ÖNCELİK DURUMU NASIL ÖĞRENİLİR?

Aşılama işlemleri için sıranın kendisine gelip gelmediğini öğrenmek isteyen kişilerse “aşıla” mobil uygulaması üzerinden ya da 2023’e AŞI boşluk TC KİMLİK NUMARASI boşluk T.C. SERİ NUMARASININ SON 4 HANESİ girilerek SMS atılabilir.