hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? MSB ASAL 2022 Ağustos celbi sorgulama e-Devlet!

  Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak MSB ASAL 2022 Ağustos celbi sorgulama e-Devlet
  expand

  Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri geçtiğimiz gün duyuruldu. Temmuz ayının sonuna az bir zaman kala askerlik yerleri açıklama tarihi araştırılmaya başladı. Peki, askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte MSB ASAL 2022 Ağustos celbi sorgulama e-Devlet sayfası bilgileri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Askerlik yerleri ağustos celbi için geri sayım sürerken net tarih araştırması er adayları tarafından merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri açıklandı. Toplamda üç grupta Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yükümlü sevk tarihleri belli olmuştu. Yapılan açıklamaya göre; seçim ve sınıflandırma sonuçları Temmuz ayının son haftası açıklanacak.

  ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  Ağustos ayı seçim ve sınıflandırma sonuçları 29 Temmuz 2022 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Kanunda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

  ASKERLİK SEVK TARİHLERİ 2022

  Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1'inci Grup) 18 Ağustos 2022

  Er (2'nci Grup) 15 Eylül 2022

  Er (3'üncü Grup) 13 Ekim 2022

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow