hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  ATA AÖF sınav takvimi 2021… ATA AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak, sınavlar online mı olacak?

  ATA AÖF sınav takvimi 2021… ATA AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak, sınavlar online mı olacak
  expand

  ATA AÖF sınav takvimi 2021 yılında bahar dönemi vize sınavlarının ne zaman yapılacağını gösterdi. Sınava katılacak olan Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri online şekilde sınava girecek. İşte ATA AÖF vize sınav takvimi ile ilgili son dakika bilgileri…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2021 yılında üniversitelerin büyük bir bölümü online şekilde sınavlarını gerçekleştirdi. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi içerisinde eğitimlerine devam eden öğrenciler de ilk dönem sınavlarına bu şekilde katıldı. İkinci dönem sınavlarının da yüz yüze mi yoksa online şekilde mi olacağı kısa süre önce netlik kazandı.

  ATA AÖF VİZE SINAVLARI ONLİNE MI?

  Üniversite tarafından yapılan açıklamada, 'Açıköğretim Fakültemizin değerli öğrencileri; Yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Covid-19 sürecinde yüz yüze sınav uygulamalarının oluşturabileceği olumsuzluklar dikkate alınarak 2020-2021 Bahar Yarıyılı ara (vize) sınavlarının çevrimiçi (online) yapılmasına karar verildi.' İfadeleri kullanıldı.

  Buna göre adaylar bahar döneminin ilk sınavlarını online şekilde olacaklar. Vize sınavlarının tamamlanmasının ardından da dönem sonu yani final sınavları için geri sayım başlayacak.

  ATA AÖF SINAV TAKVİMİ 2021: VİZE SINAV TARİHLERİ

  ATA AÖF bahar dönemi vize sınavı 3-4 Nisan 2021’de yapılacak. Final sınavları ise 22-23 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow