AVM çalışma saatleri değişti! AVM açılış kapanış saatleri kaç oldu?

AVM çalışma saatleri değişti! AVM açılış kapanış saatleri kaç oldu?

AVM çalışma saatleri değişti! AVM açılış kapanış saatleri kaç oldu?

Corona virüsü kapsamında alınan bir dizi tedbire AVM çalışma saatleri de eklendi. Kişilerin bir araya gelmesinin virüsün yayılması nedeniyle risk taşıdığı dönemde ilk olarak okullar tatil ilan edilmiş ardından da maçların seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Bugün yapılan açıklamada ise AVM açılış kapanış saatleri ile ilgili değişik duyuruldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

AVM açılış kapanış saatleri ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Corona virüsü önlemleri kapsamında dünya genelinde bir dizi önlemler alınmaya devam ederken şimdiye kadar süreci en başarılı yöneten ülkelerden olan Türkiye’de de bireylerin toplu alanlarda yer almaması için çalışmalar sürdürülüyor.

Geçtiğimiz günlerde Beştepe’de yapılan kritik toplantı sonrası önce okulların tatil ilan edileceği ardından da bir süre uzaktan eğitim verileceği dile getirilmişti. Yine insanların bir arada bulundukları yerler arasında bulunan spor müsabakalarının da aynı sebeple seyircisiz oynanması kararı alındı.

Süreç ilerledikçe önlemler de genişlemeye devam ederken bu kez AVM çalışma saatleri ile ilgili bir bilgilendirme geldi.

AVM ÇALIŞMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

AYD'den yapılan açıklamada, yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen çalıştayda Koronavirüs (Kovid-19) salgınana ilişkin tavsiye edilen önlemlerin ele alındığı kaydedildi. 

AYD Başkanı Altaş "AVM’lerimize kiracılarımızla da görüşerek öğlen 12.00 ila akşam 20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alınmıştır. Ancak bu tavsiye kararının istihdamı olumsuz etkilememesi için yıllık izinler kullandırılarak bu uygulamanın yapılması önerilmiştir. Bu sayede AVM’lerdeki çalışanlarımız için de birbiriyle temas etmeyen ayrı gruplar oluşturarak; hizmetin hem hijyenik hem de kesintisiz devam etmesini sağlayacağız. Bu uygulama ile AVM çalışanlarımızın sağlığını korumayı hedefliyoruz."