Avrasya Maratonu'nda Ali İsmail Korkmaz için koşacaklar

Avrasya Maratonu'nda Ali İsmail Korkmaz için koşacaklar

Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) yararına Avrasya Maratonu’na katılacak. Vakfın yürüttüğü kampanyada 300'e yakın koşucunun Emel Korkmaz'a destek için Avrasya Maratonu’na katılacağı öğrenildi. ALİKEV'in bağışçı sayısı ise 3000'i aşmış durumda.

Ali İsmail Korkmaz'ın Gezi protestoları sırasında polis ve esnaf tarafından darp edilerek öldürülmesinin ardından ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Eğitim Vakfı (ALİKEV), 300'e yakın koşucuyla Avrasra Maratonu'na katılıyor.


ALİKEV sosyal medya hesaplarında paylaşılan videoda anne Korkmaz, “Ben de Avrasra Maratonu’nda Ali İsmail’in hayalleri peşinde koşacağım. Belki bir gence daha umut olacağım” dedi.

ALİKEV burs fonu yararına koşacak olan Emel Korkmaz, “Ben Ali İsmail'in ölüm şekliyle değil yaşama bakışıyla harırlanmasını istiyorum. Bu amaçla da ALİKEV'i kurduk. Daha çok gence ulaşabilmek için, desteklerinizi bekliyoruz” ifadeleriyle ALİKEV'e destek çağrısı yaptı. Ali İsmail Korkmaz Vakfı, bu yıl 41 kız, 11 erkek toplam 52 öğrenciye burs vermeye başladı.

ALİKEV'in  Avrasya Maratonu’na 300'e yakın koşucuyla katılması bekleniyor. Emel Korkmaz, 2008'den bu yana yapılan 'yardımseverlik koşusun'da şu ana kadar 1204 bağışçıyla en çok bağış toplayan koşucu durumunda. ALİKEV'in bağışçı sayısı ise 3000'i aşmış durumda.


Ali İsmail Korkmaz'ın abisi Gürken Korkmaz da kampanya ile ilgili sosyal medya hesabından bu çağrıyı yapmıştı.


 ALİKEV kampanya sayfası için tıklayın


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS