hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Avrasya Tüneli'ni bisikletle geçti ceza aldı

  Avrasya Tünelini bisikletle geçti ceza aldı
  expand
  KAYNAK DHA

  22 yaşındaki İ.Ö. Avrasya Tüneli'nden bisikletle geçiş videolarının sosyal medyada yayınlanmasının ardından polis ekipleri tarafından yakalandı. İ.Ö'ye "Polis ikazına uymamak", "Trafik levha ve işaretlerine uymamak" suçlarından para cezası kesildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avrasya tünelinden bisikletle geçtikten sonra kaskındaki kamerayla çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşan bisikletli genç polis tarafından yakalandı. Gayrettepe'de bulunan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne getirilen İ.Ö.(22) "Tünelden geçmenin yasak olduğunu bilmiyordum" dedi. İ.Ö.'ye "Polis ikazına uymamak", "Trafik levha ve işaretlerine uymamak" suçlarından para cezası kesildi.

  Avrasya Tüneli'nden geçiş anı

  Sosyal medyada bir bisikletlinin güvenlik güçlerinin ikazına rağmen hızla Anadolu yakasından Avrupa yönüne doğru Avrasya tüneline girdiği ve yol aldığı görüntülerin yayınlanması üzerine polis harekete geçti. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bisikletle tünelden geçen 22 yaşındaki İ.Ö.'yü gözaltına aldı.

  'Yasak olduğunu bilmiyordum' 

  Emniyete getirilen İ.Ö., "Yasak olduğunu bilmiyordum. Sosyal medya için videolar çekiyordum. Heyecanıma yenik düştüm. İnternete yükleyince bir anda ses getirdi. Pişmanım. Bir daha da yapmam. Lütfen kurallara uyalım. Zaten polisler beni bilgilendirdi" dedi.

  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde İ.Ö.'ye "Polisin ikazına uymamak" ve "Trafik işaret ve levhalarına uymamak" suçlarından toplam 294 lira para cezası kesildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow


  Avrasya tünelinde 'çılgın genç' alarmı

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow