hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Ayvalıtaş davasında bilirkişi raporu: 'Ölen ve yaralanan 'tam kusurlu'

  Mehmet Ayvalıtaş davasında bilirkişi raporu: Ölen ve yaralanan tam kusurlu
  expand

  Gezi eylemleri sırasında Mehmet Ayvalıtaş'ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili 2 sanığın yargılandığı davada bilirkişi raporu hazırlandı. Raporda sürücüler kusursuz, olayda yaşamın yitiren Mehmet Ayvalıtaş ile yaralanan Seyit Kartal ise asli ve tam kusurlu bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ümraniye'de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş'ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili 2 sanığın "taksirle adam öldürme ve yaralama" suçlamasıyla 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya Adli Tıp Kurumu raporu ulaştı. 

  Erbakan İYİ Parti'ye geçti

  Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre; Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde perşembe günü görülecek davaya tarafların kusur durumuyla ilgili hazırlanan 3. bilirkişi raporu da ulaştı. Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Uzmanlar Kurulu'nca hazırlanan raporda, olayda yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş ve yaralanan Seyit Kartal'ın kendilerine girişin yasaklandığı karayoluna setleri aşarak aniden girdikleri anlatıldı.

  "Hızlı olduklarına dair kesin kanıt yok"

  Olaya karışan 2 araç sürücüsünün araçlarını hızlı seyrettiklerine dair görüntülerden kesin bir kanıta ulaşılamayacağı anlatılan raporda, sürücülerin beklemedikleri anda yayaları görüp şerit değiştirmeye çalışmasının normal olduğu belirtildi. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dava kapsamında alınan diğer iki bilirkişi raporunda olduğu gibi bu raporda da sanıklar Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş'ın kusursuz, Mehmet Ayvalıtaş ve Seyit Kartal'ın ise asli ve tam kusurlu oldukları kaydedildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow