hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Azerbaycan’dan patlamanın yaşandığı Hankendi’ye yeni ekip

  Azerbaycan’dan patlamanın yaşandığı Hankendi’ye yeni ekip
  expand
  KAYNAKİHA

  Azerbaycan, Hankendi yakınlarında bulunan akaryakıt deposundaki patlamanın etkilerinin ortadan kaldırılması için bölgeye yeni ekipler sevk etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Azerbaycan, 25 Eylül'de Hankendi'deki akaryakıt deposunda meydana gelen patlamanın ardından bölgeye yeni ekipler gönderdi. Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 10 araç ve 50 personelden oluşan ekiplerin Hankendi yakınlarında bulunan akaryakıt deposunda çıkan yangın ve patlamanın etkilerini azaltma, arama kurtarma ve diğer gerekli güvenlik önlemlerini almak üzere yola çıktığı belirtildi.
  Ayrıca Hocalı yakınlarına kurulacak sahra hastanesinin inşaatı için Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı’na ait 53 aracın personeliyle birlikte bölgeye gönderileceği kaydedildi.

  HANKENDİ’DE ŞİDDETLİ PATLAMA

  25 Eylül akşamı Azerbaycan’ın Karabağ bölgesindeki Hankendi yakınlarındaki akaryakıt deposunda şiddetli bir patlama meydana gelmişti. Patlamada 125 kişi hayatını kaybetmiş, 300’e yakın kişi ise yaralanmıştı. Hastanelere kaldırılan sivillerin durumunun kritik olduğu söylenmişti. Azerbaycan ise patlamanın hemen ardından harekete geçerek bölgeye 200 kişilik ilk yardım malzemesi göndermişti. Ayrıca Azerbaycan Olağanüstü Haller Bakanlığı tarafından, olayda çıkan yangına müdahale için bölgeye gönderilen itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucunda yangın söndürülmüştü.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow