Aziz Kocaoğlu: Siyaseti bırakıyorum

Video: Aziz Kocaoğlu: Siyaseti bırakıyorum
CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, siyaseti bıraktığını belirterek, ne Muharrem İnceci ne de Kılıçdaroğlucu olmadığını söyledi.

CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge'de Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, siyaseti bıraktığını belirterek, ne Muharrem İnceci ne de Kılıçdaroğlucu olmadığını söyledi.

CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'a konuk olan Aziz Kocaoğlu, "Ankara'da Muharrem İnce'nin toplantısına katıldım. Orada uzunca bir konuşma yaptım. Orada ne Muharrem İnceci ne de Kılıçdaroğlucu olmadığımı, ikisinde de olmadığımı adam tutmak gibi, takım tutmak gibi bir siyasetçi olmadığımı söyledim, değişimin şart olduğuna vurgu yaptım." dedi.

Kocaoğlu, "ben adayım deseydim, CHP beni yüzde 99.9 aday gösterirdi. Ben üç dönem başkanlık yaptım. Siyasetin emekliliği yok, ama siyasette benim profesyonel hedefim de yok, milletvekili vs gibi." diye konuştu.

 

1 Ekim tarihinde yaptığı açıklamayla 2019 yerel seçimlerde aday olmayacağını ilan eden Kocaoğlu, "CHP dışında bir oluşum olursa orada yer alır mısınız?" sorusuna, “Hayır. Ben siyaseti bırakıyorum, partiyi bırakmıyorum. Ben CHP’liyim. Başka hiçbir oluşumun içinde olmam” cevabını verdi.

Kocaoğlu, CHP'deki değişim konusunda da şöyle konuştu: CHP, benim partim, bugüne kadar Türkiye’yi nasıl yöneteceğine, belli başlı ana problemlerin neler olduğunu, bunların nasıl tedavi edilip, ülkenin refaha çıkacağı bir yol haritası belirlememiştir bana göre. Ekonomide, terörde, dış politikada ne yapmak lazım? CHP’nin bunları temellendiremediğini söylüyorum. Bunu ben de, vatandaş da anlamıyor. Anlatamıyor demiyorum. Planı yok diyorum. Açık söylüyorum. Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’a da, şimdiki Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da defalarca anlattım. Bu partinin politika üreteceği bir mutfağı yok. Bilene sormadan, halka gitmeden çözüm üretemezsiniz. Aynı şeyleri söyleyerek, aynı şeyleri yaparak farklı bir sonuç beklemek bana göre doğru değil. Ben bunu iddia ediyorum. Ben farklı bir şey görmedim."

"Zihniyetin değişmesi lazım"

"Muharrem İnce gelseydi kafanızdaki değişim olur muydu?" sorusu üzerine Kocaoğlu, “Kesinlikle olmaz. Zihniyetin değişmesi lazım. Bu kişilere bağımlı bir iş değil. Ne Kılıçdaroğlu’nu ne İnce’yi suçluyorum. Bu kadro hareketidir. Aklın ve bilimin rehberliğinde proje yapılacak. Kadroların ülkenin sorunlarını dert edinmesi ve bunlara sağlıklı ve tutarlı projeler üretmesi gerekiyor." cevabını verdi.

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS