hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Aziz Sancar’a İlim Yayma Vakfı'ndan 50. Yıl Özel Ödülü

  Aziz Sancar’a İlim Yayma Vakfından 50. Yıl Özel Ödülü
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  İlim Yayma Ödülleri Takdim Töreni’nde ödüller sahiplerini bulurken, dünyaca ünlü bilim insanı Aziz Sancar'a, İlim Yayma Vakfı 50. Yıl Özel Ödülü verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MARİYE EKİNCİ'NİN HABERİ/ İlim Yayma Vakfı 50. Yıl Özel Ödülü'nün sahibi Aziz Sancar oldu. Törende Sancar'ın yerine TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL konuşma yaptı. "Mandal, Aziz hocamız adına bu ödülü almak benim adıma bir şeref. İlim Yayma Vakfı'na teşekkür ediyorum. Kendimi mutlu, heyecanlı hissediyorum." dedi.

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'LA İLETİŞİMİNİ ANLATTI

  Törene video mesaj göndere Sancar ise şunları söyledi:

  İyi bir araştırmacı meraklı olmalıdır. Dünyada olup biten tüm gelişmeleri çalışmaları bilmelisiniz. Ne olup bittiğini bilmek lazım, okumak lazım, takip etmek lazım. Nobel'i aldığım gün Sayın Cumhurbaşkanı Japonya'daydı. Özellikle Cumhurbaşkanımız ile olan iletişimimizi anlatmak isterim. Bir Türk'ün Nobel aldığı öğrenmiş. Öğrenir öğrenmez beni aradı ve tebrik etti. Tüm Türkiye çok sevindi. Ben doktorluk yaptım. İnsanların acılarını gördüm. Kanserli hastalara karşı çaresizliğimi gördüm. Anladım ki bunların çözümü temel bilim yapmak. İlim Yayma Vakfı'nın temel bilimlere önem vermesi beni mutlu etti, umarım böyle devam ederler.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DİĞER ÖDÜLLER

  Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Sosyal Bilim Ödülü'nün sahibini açıkladı. Sosyal Bilim Ödülü'nü Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi'nden Prof. Dr. Zekeriyya Kurşun kazandı.

  Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimler Ödülü'nü kazananı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş açıkladı. Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimler Ödülü Erzurum Atatürk Üniversitesi'nden Prof. Dr. İlhami Gülçin'e verildi.

  İlim Yayma Vakfı 2023 Büyük Ödülü'nün kime verildiğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Büyük Ödülü'nün nün sahibi İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. İbrahim Akduman oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow