hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bahçeli'den Erdoğan'a "Anonim Şirket" tepkisi

  Bahçeliden Erdoğana Anonim Şirket tepkisi
  expand

  Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Erdoğan ya ruhen iflah olmaz bir hastalığın pençesindedir ya da aklını mantığını yemiş bitirmiştir" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa, Türkiye de öyle yönetilmelidir'' sözlerine yanıt veren Bahçeli, ''Türk devleti işletme, şirket, holding değildir. Türk devlet geleneğinde kârı odak alan A.Ş. özelliği de yoktur olmamıştır'' dedi.

  İşte Bahçeli’nin açıklamasından satır başları:

  "Kendi kariyer planlamasından başka gözü bir şey görmeyen Erdoğan, Türkiye’ye dolar şoku yaşatmıştır. Doların artışına rağmen Şubat ayında ihracat yüzde 13 azalmıştır. Orta vadeli program mart ayı dolmadan çökmüştür. AKP’nin ekonomi planları yırtılmıştır. Ağırlaşan sefalet şartları alarm zilleri çalmaktadır. AKP’nin ekonomi politikaları vatandaşımızı perişan etmiştir. Erdoğan’ın dengesiz ve densiz açıklamaları Türkiye ekonomisini yoğun bakıma sokmuştur. Kazanan faizciler, rantiyeciler, döviz stokçularıdır. Kazanan dolar milyarderi Erdoğan, sevinen hırsız çetesidir. Dünyada petrol fiyatları düşerken ülkemizde düzenleme adı altında fatura kabarmıştır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Akıl hocalarının fısıldamasıyla MB ile uğraştı"

  Döviz artışına çanak tutan AKP’nin ilkesiz ve düşüncesiz adımlarıdır. Devletin tepesinde yaşanan atışma ve anlaşmazlıklar vatandaşımıza vahim şekilde sirayet etmiştir. Erdoğan’ın Başbakan Yardımcısı ve MB Başkanı'nı tahkir etmesi yanındakilerin tavsiyesiyle olmuştur. Akıl hocalarının fısıldamasıyla Merkez Bankası ile uğraşan Erdoğan aynı zamanda bu kurumun bağımsızlığını gölgelemiştir. Erdoğan artık kriz çıkaran bunalım icat eden bir konuma alçalmıştır.. Türk milleti bu adama tahammül etmeyecektir.

  "Çelimsiz ve çeyrek başbakan"

  Çelimsiz ve çeyrek Başbakan siyasi ve ekonomik göstergeleri tersine çevirmek için muazzam bir Türkiye karşıtı kampanya olduğuna dikkat çekmek istemektedir. Madem Türkiye karşıtı kampanya varsa Davutoğlu apar topar ABD hükümetinin haberi bile olmadan New York’a neden gitmiştir. Başbakan beyhude yere çabalamaktadır, çünkü inandırıcılığı sıfırdır.

  "Her şey tatlıya bağlanacaksa bu krize ne gerek vardı"

  Sonunda her şey tatlıya bağlanacak idiyse bu kadar krize ne gerek vardı. Milyonların vebalini kim taşıyacak.Suçlu kimdir? Döviz lobisine uşaklık yapan kimlerdir? Dövizdeki fahiş artış Erdoğan için ballı börek olabilir ancak milletimiz için vahim bir eziyettir. Uyanan milli ruh gerçekleri görmüştür. Dövizin, işsizliğin hesabı 7 Haziran’da sorulacaktır. Türk milleti bizimle kol kola girerek saray soytarılarıyla yollarını ayıracaktır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Türk devleti şirket değildir"

  Türk devleti işletme, şirket, holding değildir. Türk devlet geleneğinde kârı odak alan A.Ş. özelliği de yoktur olmamıştır. Devlet, şirket gibi yönetilmeyecektir. Erdoğan dilinin ucuna ne geldiyse fütursuzca söylemektedir. Erdoğan sonunda içindeki derdi de söylemiştir. Konuşma yapan bu şahıs 'Bir A.Ş. nasıl yönetiliyorsa Türkiye de öyle yönetilmelidir' demiştir. Erdoğan ya ruhen iflah olmaz bir hastalığın pençesindedir ya da aklını mantığını yemiş bitirmiştir.

  'Bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa, Türkiye de öyle yönetilmelidir'

  "Cumhurbaşkanı ettiği yeminleri çiğnedi"

  Türkiye Cumhuriyeti’nin şirket gibi yönetilme hedefi itiraf edilmemiş bir rejim değişikliği hedefini deşifre etmektedir. Erdoğan ecdat yadigarı bu devleti kimlere bölüştürmeyi hedeflemektedir. Bu nasıl bir aymazlık, nasıl bir körlük ve ucubeliktir. Erdoğan meydanı boş bulmuştur. Türkiye Erdoğan karanlığı ile boğuşmaktadır. Cumhurbaşkanı ettiği yeminleri tamamen çiğnemiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Böyle giderse yurtdışına kaçması sürpriz olmayacaktır"

  Erdoğan artık görevini kötüye kullanmaktan sorumlu ve suçludur. Cumhurbaşkanlığı makamı bize göre işgal altındadır. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi için gece gündüz zehir kusmaktadır. Haddini aşmış, kırmızı çizgiyi geçmiştir. Öyle kontrolden çıkmış, öyle gözünü hırs bürümüştür ki her şeyi kendine hak görmektedir.

  'TC’yi tek taraflı feshettim' dese kimseden ses çıkmayacaktır. Erdoğan musibeti Türkiye’yi mahvolmanın eşiğine getirmiştir.

  Böyle giderse Erdoğan’ın Zeynel Abidin Bin Erdem gibi yurt dışına kaçması kimse için bir sürpriz olmayacaktır. Çünkü gidişat onu göstermektedir.
  Söylediği yalanlar cepheleşmeyi tetiklemiştir.

  Maalesef MİT basit bir hafiye teşkilatı haline getirilmiştir.

  "Diyarbakır'a gidince 'Kürt sorunu' diyen, Balıkesir'i görünce bunu inkar eden..."

  'Kürt sorunu herkesten önce benim sorunumdur' diyen yalancı Erdoğan’dır. Diyarbakır’a gidince Kürt sorunu diyen Balıkesir’i görünce bunu inkar eden Erdoğan’ın artık çark makinesi kıvırma üstadı olduğu bellidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kimse kurtulamayacaktır. Erdoğan ve AKP hükümeti milli güvenliğimiz için PKK kadar tehlikelidir.

  Talihsizliktir ki milletin bekası için duyulan kaygılar 1910’ların Türkiye’si ile örtüşmeye başlamıştır.

  "Uyarıyorum, herkes ayağını denk alsın, sabrımızı yanlış anlamasın"

  Uyarıyorum herkes ayağını denk alsın kimse sabrımızı yanlış anlamasın.

  Nevruz’da Türkiye yeniden dirilecek yüklerinden kurtulacaktır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow