Bakan Çavuşoğlu: Suriye ile temasımız yok

Bakan Çavuşoğlu: Suriye ile temasımız yok

Bakan Çavuşoğlu: Suriye ile temasımız yok
expand

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 13. Büyükelçiler Konferansı'nın kapanışı dolayısıyla basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu toplantıda Suriye ile temasın olup olmadığına ilişkin soruya da yanıt verdi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Bakan Çavuşoğlu, "Suriye ile temas var mı" sorusuna ilişkinyaptığı açıklamada, "Şu anda böyle bir temas söz konusu değil. Bir ara istihbaratlar arasında bir görüşme olmuştu. Şimdi tekrar başladı. Bu görüşmelerde önemli konular ele alınıyor." dedi.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

Şu anda böyle bir temas söz konusu değil. Sonuçta uzun zamandır Putin ve Rus yetkililer " sizi Rejimle görüştürelim" dediler. Bir ara istihbaratlar arasında bir görüşme olmuştu. Şimdi tekrar başladı. Bu görüşmelerde önemli konular ele alınıyor. Belgrad'da diğer bakanlarla sohbet ederken Suriye Dışişleri Bakanıyla kısa bir sohbetim oldu. Teröristlerin temizlenmesi lazım. Muhalif olan Suriyelilerle Rejim arasında bir barışın gerekli olduğunu ve Türkiye olarak destek vereceğimizi her zaman söylüyoruz.

Bölücü terör örgütlerine karşı verilecek mücadeleyi de biz destekleriz. Suriye topraklarında gözümüz yok. Ama Suriye'de birlik beraberlik olmazsa Suriye bölünebilir. Bunu engelleyebilmek için Suriye'de güçlü bir yönetim lazım. Onun dışında herhangi bir temas olmadı.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow