hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Fidan'ın diplomasi trafiği!

  KAYNAKCNN TÜRK

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın haziran ayının son haftasında da diplomasi trafiği yoğun görünüyor. Fidan, Çekya Dışişleri Bakanı'nı Ankara'da ağırlayacak. Ardından kritik toplantılar için Polonya ve Hırvatistan’a gidecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın diplomasi trafiği sürüyor. Fidan yeni haftada Balkanlar ve Orta Avrupa mesaisi yapacak.

  25 Haziran'da Çekya Dışişleri Bakanı Jan Lipavský Ankara'da olacak. Fidan, konuk Bakan Lipavský ile Rusya-Ukrayna savaşının yanı sıra bölgesel gelişmeleri değerlendirecek.

  Bakan Fidan, 26 Haziran’da rotasını Polonya’ya çevirecek. Rusya'ya sınırı olan Polonya, Ukrayna savaşı açısından kritik bir ülke olarak görülüyor. Ülkede artan saldırılar nedeniyle alarm seviyesi yükseltilirken böylesi bir dönemde Türkiye-Romanya-Polonya üçlü dışişleri bakanları toplantısına ev sahipliği yapacak. Fidan o toplantıda yer alacak.

  29 Haziran’da ise gözler Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde olacak. Hırvatistan-Bosna Hersek-Türkiye Dışişleri Bakanları Toplantısı yapılacak. Hırvatistan ve Bosna Hersek uzun bir sınırı paylaşıyor. Bölgede barış ve istikrarın korunması için atılabilecek adımlar istişare edilecek. Bölgesel gelişmelerin yanı sıra toplantılarda ekonomik ve ticari ilişkiler masaya yatırılacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow