hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Koca'dan Pendik'e 600 yataklı hastane müjdesi

  Bakan Kocadan Pendike 600 yataklı hastane müjdesi
  expand
  KAYNAKİHA

  İstanbul'un Pendik ilçesinde vatandaşlarla buluşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sahil meydanında bulunan siyasi partilerin standını ve esnafı ziyaret etti. Pendik Belediyesi'nin düzenlediği "Kadın ve Yaşam Festivali"nde konuşan Bakan Koca, vatandaşlara 600 yataklı hastanenin müjdesini duyurdu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Koca Pendik'te vatandaşlarla buluştu. Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile beraber sahil meydanında bulunan alanda kurulan siyasi partilerin stantlarını ziyaret eden Bakan Koca, parti çalışanlarıyla sohbet etti. Meydanda bulunan Pendik Belediyesinin düzenlediği "Kadın ve Yaşam Festivali"ne katılan Bakan Koca yaptığı konuşmada Pendik'te yapılacak 600 yataklı yeni hastanenin müjdesini verdi.

  TARİH BELLİ OLDU

  Koca, "Pendik'te sağlık altyapımızın yeterli olmadığını biliyoruz. Bu anlamda Marmara Üniversitesi eğitim ve araştırma hastanemizin yetersiz kaldığını görüyoruz. Var olan devlet hastanesinin yanında otoparkı olan 5-6 dönümlük yeri genişleterek hizmet verilmesi talebi yoğundu. Ben de ısrarla buranın Pendik'in sağlık hizmetine erişim anlamında uzun vadede sorunların daha ciddi yaşanabileceğini o nedenle daha büyük bir hastanenin ve vatandaşın da daha kolay erişebileceği bir lokasyonda olmasında ısrar ettim. Pendik'te boş alan yok, kamu alanı yok. En sonunda ısrarla Tarım Bakanlığı'na ait sahile yakın olan yerde Batı mahallesinde bulunan arazinin alt kısmını istedim. Alt kısmını veremeyiz, üst kısmını verebiliriz dediler. Biz de üst kısma razı olduk. En son iki gün önce tarım bakanımız İbrahim Bey'in çabasıyla iki gün önce o arazide karar kılındı. Ve iki gün önce sözleşme yapılarak o arazi bakanlığımıza geçmiş oldu. Daha önceden düşündüğümüz bir proje vardı, ben o projeyi yenilemekten yanayım. Buraya ihtiyacımızı göz önüne alarak bütün birimlerin yeterli ve yetkin olduğu özellikle sahilde olduğu için herhangi bir felakette sahilden ulaşım için bir takım hastanelere ihtiyacımız var. O nedenle bu hastanenin bu anlamda İhtiyaç görebileceği bir hastane olmasında ısrarlıyız. 400 yataklı olarak yatırıma giren hastane yoğun bakımlarıyla birlikte 600 yataklı olarak hizmet verecek. Bu 600 yataklı hastanenin devamında bütün birimlerini projelendirerek Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verilmesinden yanayım. Bu hastanenin bütün birimlerinin 3. basamak hizmet verebilir bir hastane olması için planlıyoruz, şimdiden hayırlı olsun. Ben 2026 yılının sonunda bitirmekten yanayım" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Kocadan Pendike 600 yataklı hastane müjdesi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BAKAN KOCA'DAN 'LÖSANTE' CEVABI

  Ak Parti seçim stantında yoğun ilgiyle karşılanan Bakan Koca, diğer siyasi partilerin seçim stantlarını da ziyaret etti. Bir siyasi parti stantında yöneltilen Lösante sorusuna Bakan Koca şu cevabı verdi:

  "Lösemi hastaları için lösemi hastalarına özel hastaneyi kullanmak üzere; ne kadar yatak istiyorlarsa, ne kadar lösemi hastalarına özel hematolog vb. istiyorlarsa sonuna kadar, yoğun bakım dahil açığız.

  Ama lösemi hastalarının yanında; kadın doğum doktoru, yatağı, ortopedi vb. branşları lösemi hastalarını istismar ederek istememeliler!
  Kesinlikle. Nokta! Öbürüne sonuna kadar varız ama lösemi diye gösterip diğer alanlarla ilgili hastane istemek istismardır. Sizi de istismar etmesinler. Buradan herkese duyurarak söylüyorum. Diyorum ki; lösemi yatağı için sonuna kadar, lösemi hastaları için Hematoloji vb. hekim istihdamından sonuna kadar ama kadın doğum gibi, ortopedi gibi, beyin cerrahisi gibi branşlarla ilgili lösemili hastalarımızı istismar ederek onun kapısını parayla hizmet ettikleri hizmetlerinin önünü açmasınlar. Nokta!"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Konuşma sonrası Başkan Ahmet Cin ile beraber vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektiren Bakan Koca, çarşıda bulunan esnafı ziyaret etti. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Bakan Koca ikindi namazını Pendik Çarşı Camii'nde kıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow