hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Soylu açıkladı! Depremlerde can kaybı 48 bin 448 oldu

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle 48 bin 448 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulundu.

  "ENKAZ KALDIRMA ARALIKSIZ SÜRÜYOR"

  Enkaz kaldırma işlemlerinin aralıksız sürdüğünü belirten Bakan Soylu, "Bir hafta 10 güne kadar esnaflarımıza yerler verilecek." dedi.

  "DEVLETİMİZ BÜYÜK BİR GAYRETLE SAHADA"

  Dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini söyleyen Bakan Soylu, "Devletimiz büyük bir gayretle sahada mücadele veriyor." ifadelerini kullandı.

  Bakan Soylu, "AFAD, vatandaştan vinç parası aldı iddiasında bulunuldu. Vatandaşımıza sen evini yık diyen bir talimatımız yok. Böyle bir şey olmuşsa burada istismar vardır. Görevimiz bunun üzerine gitmektir." şeklinde konuştu.

  "BİRİMLERİMİZ BÖLGELERE AYRILDI"

  Seçimlere ilişkin de konuşan Bakan Soylu, "14 Mayıs'ta milletimiz tercihlerini kullanacak. Bizim devlet olarak güvenliği sağlamak... Bütün güvenlik birimlerimiz bölgelere ayrıldı. Yüzlerce görevimiz var, bunları takip edeceğiz. Demokratik seçimlerin bütün unsurların ortaya konulması noktasında çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow